You are currently viewing Zalety stosowania hal pneumatycznych

Zalety stosowania hal pneumatycznych

Przemysł charakteryzuje się w obecnych czasach bardzo dużą dynamiką. Przedsiębiorcy stawiają fabryki, aby produkować w nich wyroby na które zapotrzebowanie jest naprawdę chwilowe, aby następnie zamknąć produkcje i przerzucić ją w inne miejsce lub otworzyć inny rodzaj działalności. Nie ma już sentymentów związanych z długoletnim prowadzeniu tej samej działalności.

Konstrukcja hal pneumatycznych sposobem na dynamizm produkcji

hale pneumatyczneRozwiązania dynamiczne wymagają zapewnienia sobie odpowiedniego gruntu pod ich prowadzenie. Trzeba zauważyć, że przedsiębiorcy chcą uniknąć przedłużania się okresu organizacji produkcji, czyli takich rzeczy jak stawianie fabryk i hal produkcyjnych. Sposobem na ten problem są dostępne na rynku hale pneumatyczne, będące czymś w rodzaju namiotu nadmuchiwanego. Oczywiście hala pneumatyczna jest znacznie większym gabarytowo obiektem niż namiot nadmuchiwany. Zalety stosowania tego rodzaju hal to przede wszystkim niezwykła szybkość wznoszenia obiektów. Wystarczy tylko przygotować teren, przywieźć hale, która przed nadmuchaniem zmieści się dosłownie w kontenerze ciężarówki samochodu i za pomocą specjalnych dmuchaw powietrza wpuścić do odpowiednich otworów powietrze. Czas nadmuchania hali wynosi od jednej do kilku godzin w zależności od wydajności sprzętu użytego do pompowania powietrza. Jako, że hala ze względu na nieszczelności może w sposób ciągły to powietrze tracić musi ona być cały czas podłączona do dmuchaw i w sposób ciągły ubytki powietrza powinny być odnawiane.

Hala po postawieniu jest pełno gabarytowym obiektem, w którym można bez przeszkód prowadzić prace produkcyjne tak samo jak w halach murowanych i stalowych. Materiał z którego zbudowane są hale jest materiałem niepalnym, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo i ochronę przed ogniem.