You are currently viewing Zakładanie podłóg sportowych

Zakładanie podłóg sportowych

 

W miejscach, gdzie uprawiany jest sport, ważna jest nawierzchnia po której się poruszamy. Dlatego stosowane są specjalne podłogi sportowe. Zapewniają one odpowiednie warunki do uprawiania sportu oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Bogaty wybór podłóg sportowych

podłogi sportoweW obecnych czasach sport jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem na spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny. Dużą popularnością cieszą się gryz zespołowe ale również dyscypliny indywidualne. Dlatego tez powstają specjalne miejsca w których można bezpiecznie uprawiać ulubioną dyscyplinę. Różne hale sportowe, korty czy też inne zadaszone przestrzenie przeznaczone do aktywności ruchowych musza spełniać wyśrubowane wymagania jeśli chodzi o komfort uprawiania sportu oraz poziom bezpieczeństwa dla osób w nich przebywających. W przypadku gier zespołowych ważne jest na przykład aby powierzchnia zapewniała odpowiednie odbijanie się piłki lub to, żeby piłka nie ślizgała się w sposób wykluczający normalne korzystanie z boiska. Dodatkowo, zastosowana nawierzchnia musi zapewniać bezpieczeństwo poruszania się oraz stabilność dla stopy, co zmniejsza ryzyko powstawania kontuzji i wypadków. Dlatego też w miejscach w których nawierzchnie są używane w sposób niezwykle intensywny stosuje się specjalne podłogi sportowe przeznaczone do takich celów. Dzięki nim sport staje się przyjemnością. Pamiętać należy, że wskutek dużego nacisku i zużycia, rekomendowane podłogi sportowe muszą charakteryzować się niezwykle wysokimi parametrami jakości, zwłaszcza w przypadku właściwości decydujących o elastyczności oraz odporności na obijanie. Problem ten jest rozwiązywany na wiele sposobów, w zależności od zastosowanych materiałów. Dlatego na rynku spotkamy zarówno podłogi sportowe wykonane z wielowarstwowego drewna jak i takie, w których konstrukcji uwzględniono materiały sztuczne.

Uprawianie sportu wiąże się z koniecznością zapewnienia odpowiedniej nawierzchni użytkownikom hali sportowej czy boiska. Stosowne do tego celu podłogi sportowe pozwalają na uzyskanie odpowiednich właściwości mechanicznych oraz ochronę przed kontuzjami.