Jak zachować ciepło w domu?

Latem zawsze szukamy ochłodzenie. Niestety nawet, jeśli posiadamy porządne rolety, w domu możemy mieć naprawdę wysokie temperatury. Chociaż wydawałoby się, że grube mury i ocieplenie budynku pogorszy sprawę, w rzeczywistości sprawia, że latem w domu jest chłodniej, a zimą cieplej. Przede wszystkim należałoby zacząć od tego, że w bardzo wielu przypadkach błędy w izolacji pojawiają się już podczas stawiania domu.

Izolacja natryskowa uszczelni wszystkie dziury!

izolacja natryskowaNa szczęście technologia bardzo się rozwinęła i teraz firmy budowlane oferują izolacje natryskowe. Dzięki temu szybko i sprawnie można ocieplić nasz dom i zniwelować wszelkie dziury między materiałami. Nie jest tak, że każda ekipa popełnia błędy, ale trzeba przyznać, że zdarza się to dosyć często. Wróćmy jednak do domu i jego ciepła. Jeśli budynek jest źle ocieplony, a okna wstawione w niepoprawny sposób uciekanie ciepłego powietrza jest czymś naturalny,. Bardzo często w takich mieszkaniach zimą, okna parują. Pojawia się grzyb i wilgoć. Jest to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale czasem nie ma sposobu, aby z tym walczyć. Zima wiele osób narzeka na to, że w ich domu jest za suche powietrze. To tez jest problematyczne, ale dużo gorsza jest oczywiście wilgoć. Kolejna kwestia, o której już wspomniano to lato. Mieszkania bardzo szybko się nagrzewają, dlatego powstają coraz nowsze rozwiązania w postaci rolet minimalizujących nagrzewanie. Jest to ciekawy wynalazek, ale wciąż nie będzie skuteczny, jeśli dom jest źle ocieplony. Faktycznie chcemy mieć ciepło w domu, ale tylko zimą. Latem wolimy chłód. Zagwarantuje to nam właśnie takie ocieplenie. Grubsza ściana powoduje, że w pomieszczeniu jest chłodniej niż na zewnątrz. Wróćmy na chwile do okresu zimowego. Jeśli w mieszkaniu ciągle jest chłodno, nawet grzejniki nastawione na maksymalną temperaturę nie są go w stanie ogrzać.

Oczywiście, jeśli cały czas przebywamy w domu i nigdzie nie wyjeżdżamy na dłużej nie odbieramy tego w ten sposób. Ale, jeśli wyjedziemy i po prostu zmniejszymy grzanie, bo nikogo nie będzie, możemy wrócić do wyziębionego mieszkania, którego nie będziemy w stanie dogrzać przez kolejnych kilka dni.