Nowe technologie izolacji domu

 

W budownictwie coraz powszechniejsze stają się nowoczesne technologie związane z oszczędzaniem wody, energii, oświetlenia, czy wentylacji. Inwestorzy od wielu lat zdają sobie sprawę, że należy szukać oszczędności nie tylko w kosztach materiałów, ale i kosztach eksploatacyjnych.

Nowoczesny montaż okien

montaż okien w strefie docieplenia domuOkno jest niezaprzeczalnie ważnym elementem każdego domu. To nie tylko jego ozdoba, ale i akumulator ciepła, światła i pozytywnej atmosfery. Aby montaż okien w strefie docieplenia domu przebiegał pomyślnie, należy spełnić podstawowe kryteria. Przede wszystkim liczy się dobór odpowiedniej stolarki, z naciskiem na doskonałą izolacyjność cieplną onstrukcji. Poza tym montażyści powinni odznaczać się fachową wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie. Do zaprojektowanego okna należy dobrać najlepiej dostosowany system montażu. Jednak nawet najdoskonalszy montaż nie da odpowiedniej szczelności, bez zastosowania materiałów izolacyjnych. W tym miejscu idealnie sprawdzi się pianka poliuretanowa dwuskładnikowa. Pozwoli na zatrzymanie ciepła w budynku, a tym samym na zwiększenie oszczędności energii. Dzięki odpowiedniemu wypełnieniu szczelin montaż okien w strefie docieplenia domu pozwoli na ochronę przed wilgocią z zewnątrz. Z kolei właściwości fizyczne i chemiczne pianki sprawiają, że utwardza się ona w szybkim tempie, dzięki czemu już po trzydziestu minutach można przejść do dalszej obróbki. Dla budowniczych to bardzo ważna zaleta.

Szybkość i precyzja to dwie najważniejsze cechy w budownictwie. W systemie izolacyjnym na ich zachowanie pozwoli pianka poliuretanowa dwuskładnikowa. Dzięki niej nasze okna będą doskonale uszczelnione, wypełnione i wygłuszone. Należy pamiętać, że tylko nowoczesne technologie w branży okiennej będą zmierzać w kierunku energooszczędności.