You are currently viewing Stacjonarne telefony mają się dobrze

Stacjonarne telefony mają się dobrze

Jakiś czas temu, przeglądając sobie Internet, natknęłam się na sklep, w którym można kupić telefony stacjonarne. Bardzo mnie ten fakt zaskoczył, gdyż byłam przekonana, że świat komputerów i smartfonów wyparł takie telefony z rynku na stałe. Okazuje się jednak, że istnieją firmy, które nadal produkują taki sprzęt i cały czas mają z tego zyski.

Telefony w biurach i domach

telefony gigasetNatknęłam się niedawno przez przypadek na dość zaskakującą informację, dotyczącą telefonów stacjonarnych. Byłam wręcz przekonana, że już dawno nie ma takiego sprzętu w sprzedaży, w końcu każdy, nawet starsze osoby, mają teraz mniej lub bardziej zaawansowane telefony komórkowe. Okazuje się jednak, że są pewne marki, które cały czas mają się dobrze. Znalazłam sklep internetowy firmy produkującej telefony gigaset, która w swojej ofercie ma zarówno telefony komórkowe, jak i stacjonarne właśnie. Kiedy zagłębiłam się trochę bardziej w ten temat  to odkryłam, że telefony stacjonarne sprzedają się w dużych ilościach w dużych firmach, ale także w prywatnych domach. Taki sprzęt pozwala na tworzenie wewnętrznych sieci telekomunikacyjnych. Są one wręcz niezbędne w dużych przedsiębiorstwach, ale sprawdzają się też w dużych domach. Mam znajomych, którzy zamontowali stacjoarne telefony w różnych pomieszczeniach w obrębie swojego domu. A że dom jest duży, to takie telefony pozwalają na swobodną komunikację pomiędzy domownikami, bez konieczności noszenia ze sobą cały czas telefonu komórkowego, którego czasami przecież można zapomnieć.

Odkryłam niedawno, że telefony stacjonarne wcale nie zniknęły z rynku, jak mi się wcześniej wydawało. Pełnią one może nieco inną funkcję, ale nadal dobrze się sprzedają. Głównymi ich odbiorcami są duże przedsiębiorstwa oraz prywatne osoby, mieszkające w dużych domach.