Etapy posiadania domu

Posiadanie domu wiąże się z wieloma krokami jakie trzeba wykonać aby móc u siebie zamieszkać. Pierwszym jest przede wszystkim rozejrzenie się za piękną działką budowlaną która będzie spełniała wszystkie wymogi klienta. Po jej zakupie który może trwać nawet kilka miesięcy, warto pamiętać o tym aby ją sprawdzić. Służą do tego organy urzędowe, w tym inspekcja budowlana.

Stacje transformatorowe – do czego służą?

Trzeba przejrzeć stacje transformatorowe w poszukiwaniu dokumentacji i sprawdzić czy działka faktycznie jest działką budowlaną. Nie raz zdarzały się przecież sytuacje, że osoba która kupowała działkę została oszukana. Myślała, że kupuje działkę budowlaną, a później okazało się że jest to działka przeznaczona na cele rolne.

stacje transformatoroweCzłowiek zostaje później z takim kłopotem i często jest tak, że niewiele może zrobić. Czasami bowiem działki nie można przekwalifikować. Koniecznie zatem trzeba sprawdzić wszystko wcześniej, zanim zdecydujemy się na zakup działki. Posiadając narzędzia łatwo przejrzy czy działka nadaje się pod zabudowę oraz czy jest możliwość podłączenia mediów. Jest to ważny czynnik, ponieważ wszystko wiąże się z kosztami. Kolejną rzeczą jest ustalenie drogi dojazdowej do posesji a także sprawdzenie planu przestrzennego. Pokazuje on czy w najbliższym czasie miasto ma inne plany na dane działki co daje wgląd w to czy warto je kupować. Jeśli wszystko jest przygotowane, wówczas należy udać się do architekta po szkic budowy domu. Określa on powierzchnie, a także cały schemat rozmieszczenia pomieszczeń oraz koszty które są z tym związane. Za sam kosztorys budowlany także trzeba zapłacić i to nawet dwa tysiące złotych. Następnym krokiem jest sama budowa domu i tutaj potrzebna jest ekipa budowlana, która potrafi wylać fundamenty, postawić dom, zrobić dach i dokonać wykończenia. Na końcu porządkuje się teren i przygotowuje się go na ogród. Zanim będzie można się wprowadzać to miną nawet dwa lata. Oczywiście można także zdecydować się na bardziej nowoczesny model budownictwa. Istnieją bowiem domy modułowe. Jeśli będziemy chcieli mieć taki dom to budowa potrwa zaledwie kilka miesięcy i będziemy mogli się wprowadzać.