Reklamacja – blaty kuchenne

Blaty kuchenne to rzecz, którą można reklamować jak wiele innych produktów. Jak wiemy aby do takiej reklamacji mogło dojść musimy wziąć pod uwagę parę aspektów.

 

Reklamowanie artykułów do montażu stałego – blaty kuchenne

 

Pierwszym z nich jest solidna firma. Jeśli zdarzy nam się, że firma, która będzie zakładała nam blaty nie będzie chciała udzielić nam gwarancji wtedy trzeba udać się do rzecznika aby ten coś mógł nam zaradzić. Jak wiemy na każdy produkt nawet na blaty kuchenne powinna być udzielona gwarancja dwóch lat. To producent na przykład marmurów czy też blatów z laminatu może zastrzec sobie, że udziela tylko roku na swój produkt. Jak wiemy w zależności gdzie montowane są blaty kuchenne tak powinna być udzielana gwarancja. Jeśli blaty montowane są na przykład w wielkich kuchniach gdzie nikt nie zważa na garnki czy gorące patelnie, to wiadomo, że taki blat prędzej czy później może nam się zniekształcić w przypadku blatu z laminatu. Jeśli zaś chodzi o blat z kamienia to taki blat pod wpływem ciepła może się pokruszyć lub też pęknąć. Podobnie jak w górach są skały, które jeśli dostaną wody, a potem słońca to wtedy narażone są na obróbkę termiczną przez samą naturę. Tutaj jest podobnie jeśli będziemy kłaść ciepłe garnki, a potem coś zimnego to w gruncie rzeczy taki blat może nam się bardzo szybko popsuć. Oczywiście reklamacja blatu kuchennego może się odbyć. Jeśli mamy paragon za zakupiony blat lub też fakturę za usługę zamontowania, to z pewnością możemy podjąć się reklamacji. Należy wtedy zadzwonić do producenta, który powinien nam uwzględnić naszą reklamację. Z pewnością przyśle on swoich pracowników od reklamacji w celu uzgodnienia wszystkich. Reklamacja może być rozpatrzona pozytywnie wtedy gdy nie będziemy mieli wpływu na zniszczenie się blatu kuchennego. Oczywiście producent ma na reklamację około czternastu dni.

Zazwyczaj odbywa się to w szybkim tempie, bo przecież nikt z nas nie lubi długo czekać, a zwłaszcza gdy z naszego blatu powstał zlew. Po wykonaniu reklamacji znów dostajemy gwarancję, która będzie obejmowała nowy blat kuchenny.