You are currently viewing Poziom komfortu i zabudowanie kabiny działającej na podczerwień

Poziom komfortu i zabudowanie kabiny działającej na podczerwień

Nikogo nie dziwią już baseny w domach jednorodzinnych ani siłownie. Teraz przyszedł czas na jeszcze jeden element, który jest dość często montowany w domach, a nawet w ogrodach. Mowa o saunach na podczerwień i innych rodzajach saun jak np. sauny parowe, sauny suche fińskie.

Możliwość cyrkulacji świeżego powietrza w saunie infrared

sauny na zamówienieOkazuje się, że sauny na podczerwień są bardzo bezpieczne, dlatego korzystanie z nich w domu to dobry pomysł. Poza tym wcale nie jest to kosztowne rozwiązanie. Takie sauny mają wiele zalet. Trzeba zawsze zwrócić uwagę na takie cechy jak np. możliwość cyrkulacji świeżego powietrza w saunie na podczerwień. Praktycznie każda sauna infrared daje taką możliwość Jest to absolutnie niewykonalne w saunach suchych tradycyjnych jak np. sauny fińskie. Tutaj nagrzewa się właśnie powietrze. Gdyby wymienić powietrze z sauny fińskiej na nowe, świeże, to znowu trzeba by czekać około 1 godziny na rozgrzanie tego powietrza wewnątrz. Wiele firm wykonuje sauny na zamówienie – najpierw oczywiście wykonywane są odpowiednie pomiary w domu czy w ogrodzie, a dopiero później powstaje projekt sauny na podczerwień. Klient musi zaakceptować projekt, by firma mogła rozpocząć działanie i instalować saunę na podczerwień w domu. Warto zwrócić uwagę na poziom komfortu w trakcie korzystania z sauny. Okazuje się, że sauna na podczerwień daje bardzo wysoki poziom komfortu. Korzystający z saun infrared chwalą sobie czas spędzany w takich saunach.

Jeśli chodzi o tradycyjne suche sauny, to poziom komfortu jest raczej niski. Zabudowanie kabiny na podczerwień możliwe jest praktycznie w każdym pomieszczeniu i nie ma konieczności modernizacji takiego pomieszczenia. Jeśli chodzi o sauny tradycyjne, to pomieszczenie musi zostać przystosowane do bardzo wysokiego poziomu wilgoci, czyli modernizacja jest konieczna.