You are currently viewing Zbiorniki na deszczówkę

Zbiorniki na deszczówkę

 

Coraz bardziej stają się popularne ekonomiczne zbiorniki na deszczówkę, które są połączeniem proekologicznej mody. Deszczówkę najczęściej stosuje się do podlewania roślin w ogrodzie, dzięki czemu mamy możliwości na duże oszczędności na rachunkach za wodę pozyskiwaną z instalacji miejskiej. Jakie są potencjalne korzyści tego rozwiązania i skąd możemy pozyskać te niezawodne zbiorniki na deszczówkę?

Niezawodne zbiorniki na deszczówkę

plastikowe zbiorniki na deszczówkęZe względu na wciąż rosnącą popularność zbiorników na deszczówkę coraz więcej firm proponuje nam oferty ich sprzedaży. Na rynku możemy zetknąć się z dwoma rodzajami takich zbiorników, które powinnyśmy wybrać względem swojego zapotrzebowania oraz warunków na działce. Najbardziej popularnym i najczęściej wykorzystywanym jest zbiornik naziemny, który znajduje swoje zastosowanie na większych posesjach i zazwyczaj umieszczany jest bezpośrednio obok budynku. Pozyskuje on wodę z rur spustowych oraz ma różną pojemność, dzięki temu można wybrać jego odpowiednią wielkość do swoich indywidualnych potrzeb. Niektóre plastikowe zbiorniki na deszczówkę są produkowane w wersji modułowej, dzięki czemu mamy możliwość przenoszenia ich oraz łączenia ze sobą, wybierając optymalną ich wielkość. Produkowane są także zbiorniki podziemne, które wkopane są do gruntu, co sprawia, że przestrzeń użytkowa jest nieograniczona. Taka beczka jest zawsze większa od naziemnej i wynosi zazwyczaj od 2000 do 3000 litrów.

Korzyści jakich możemy doznać dzięki stosowaniu zbiorników na deszczówkę mają w głównej mierze ogromne znaczenie dla naszych kalkulacji finansowych. Posiadanie takich zbiorników wiąże się także z działaniami proekologicznymi, ponieważ poprzez wykorzystywanie deszczówki zmniejsza się nasze zapotrzebowanie na wodę z rurociągów.