Kino domowe w salonie, a uchwyt do TV

Wiele osób marzy o tym, aby we własnym salonie urządzić sobie przytulne, profesjonalne kino domowe. Oglądanie nawet tylko ulubione serialu na wielkim ekranie na pewno będzie niezwykłym przeżyciem. Jeśli zdecydujemy się na organizację takiego miejsca w salonie to na pewno będziemy musieli wybrać jedną z dwóch możliwości. Możliwościami tymi będą – duży telewizor z dobrze rozmieszczonymi głośnikami lub też projektor do oglądania filmów.

Czy uchwyt do TV zapewni już kino domowe?

 

uchwyt do tvW pierwszym przypadku telewizor na pewno dobrze będzie powiesić na ścianie. Koniecznie potrzebne nam do tego będą uchwyty do tv. Oczywiście najważniejszy tutaj będzie na pewno wybór telewizora, który będzie pełnił funkcję kina. Wielkość telewizora powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, w którym będzie montowany telewizor. Warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Telewizor, który ma 42 cale powinien być oddalony od kanapy o co najmniej 2 metry. Jeśli zdecydujemy się na telewizor, który ma 52 cale to wówczas ta odległość powinna zwiększyć się do 3 metrów. Dzięki temu w sposób optymalny będziemy mogli cieszyć się jakością obrazu. Oczywiście co do wyboru telewizora to wszystko zostaje w naszych rękach. Można kupić na przykład telewizor z zakrzywionym obrazem, a można zdecydować się na model bardziej tradycyjny. Oczywiście tutaj koniecznie trzeba zadbać o jakość dźwięku. W kinie domowym to dźwięk będzie na pewno odgrywał jedną z najważniejszych ról. Niektórzy w salonie mają umieszczonych nawet dwadzieścia głośników. Rozmieszcza się je w różnych miejscach, tak aby dawał on wrażenie przestrzennego. Wszystko słychać z boku z góry, z tyłu, z przodu. Dźwięk dociera do nas ze wszystkich stron. Osoby, które wybiorą do swojego domowego kina projektor na pewno będą cieszyły się dużym ekranem.

Jednak tutaj koniecznie trzeba odpowiednio zaciemnić pomieszczenie. Jest to jeden z ważniejszych wymogów. Obraz nie będzie dość dobry jeśli w pomieszczeniu będzie jasno. Jednak zakup dobrego projektora to nie wszystko. Koniecznie trzeba zabrać o dobrej jakości ekran.