Wśród posadzek wykonywanych z żywicy epoksydowej warto wyróżnić posadzki grubowarstwowe kwarcowe. Są to posadzki, które tworzone są z dodatkiem kwarcu, czyli piasku. Oczywiście tworzyw kwarcowych jest bardzo wiele, dzięki czemu można stworzyć różne rodzaje posadzek grubowarstwowych kwarcowych.
Zasady montażu grubowarstwowych posadzek z żywicy epoksydowej
Możliwe jest stworzenie naprawdę fantazyjnych posadzek, które będą eksponować fakturę materiału. Niektórzy zastanawiają się nad wyborem pomiędzy posadzką epoksydową a posadzką wykonywaną z poliuretanu. Druga z posadzek jest na pewno droższa, ale też wyższa cena oznacza większą trwałość, odporność na zarysowanie oraz ścieranie. Warto wiedzieć nieco więcej o wykonywaniu posadzek z żywicy epoksydowej zanim w mieszkaniu czy domu pojawi się ekipa wykonawcza. Należy przypilnować, by posadzka była wykonywana profesjonalnie, bo tylko wtedy wygląda doskonale. To właśnie posadzki żywiczne wykonywane we Wrocławiu są obecnie chętnie wybierane przez klientów. Posadzka z żywicy musi zostać wykonana na idealnie gładkiej powierzchni. Pokład betonowy powinien być poziomy, bo w przeciwnym razie całość nie się nie udać. Wytrzymałość mechaniczna pokładu betonowego również musi być dość duża. Powinna ona wynosić co najmniej C16/B20. Wylewka betonowa przez pewien okres czasu musi dojrzewać. Najczęściej jest to okres czterech tygodniu.
W tym czasie nie można wykonywać na wylewce posadzki betonowej. Warto o tym pamiętać i zawsze czekać miesiąc przed przystąpieniem do dalszych prac z podłogą. Po czterech tygodniach trzeba posadzkę nie tylko zeszlifować, ale jeszcze oczyścić z kurzu. Tylko tak przygotowana podłoga może zostać poddana montażowi posadzki z żywicy epoksydowej. Trzeba przypilnować, by wykonawca rzeczywiście wykonywał wszystkie te czynności po kolei.