You are currently viewing Estetyczna ekspozycja sklepowa

Estetyczna ekspozycja sklepowa

 

Estetyczna ekspozycja towarów ma dla sklepów ogromne znaczenie. Konsumenci wybierają bowiem oczami, im ładniej i atrakcyjniej będzie zaprezentowany produkt, z tym większym zainteresowaniem się spotka. Dotyczy to wszystkich rodzajów artykułów – od spożywczych, poprzez przemysłowe i AGD aż po samochody osobowe.

Sprzedaż pieczywa

regały sklepowe na pieczywoZe względu na swoje właściwości, pieczywo stosunkowo szybko schnie, osypują się z niego również okruchy lub użyte do wypieku nasiona. Dlatego ekspozycja pieczywa ma ogromne znaczenie. Można oczywiście zostawić je w sklepie w koszach, w których przyjechały z piekarni, jednak to rozwiązanie najgorsze z możliwych. Bardzo często stosuje się regały sklepowe na pieczywo. Są one przewiewne, zapobiegają jednocześnie utracie wilgoci. Otwierana przesłona z przezroczystego plexi zapewnia higieniczne warunki przechowywania. Regał może być wyposażony w stojak na torby to pieczywa i rękawiczki jednorazowe. Wykonanie z drewna sprawia, że jest to inwestycja na wiele lat, a wykorzystanie naturalnego materiału jest zgodne z ogólnymi trendami ekologii i recyklingu. Regały na pieczywo powinny mieć odpowiednio duże, szerokie, regulowane półki. Wykorzystanie podświetlenia led dodatkowo uatrakcyjnia ekspozycję i sprawia, że wystawione bułki, chleby, ciasta nieomal same się sprzedają. Odpowiednia konstrukcja ułatwia utrzymanie regału w czystości.

W dzisiejszych czasach szeroko rozumiany mercherdising jest szeroko wykorzystywany przez handlowców. Odpowiednia ekspozycja, ułożenie towaru, jego wysokość na półce, nawet liczba wystawionych sztuk, mają niebagatelne znaczenie dla sprzedaży. Eleganckie i trwałe regały i ekspozytory znacząco ułatwiają to zadanie. Dzięki temu sprzedaż powinna rosnąć i przyciągać nowych klientów.