You are currently viewing Dobra imitacja cegły na ścianę

Dobra imitacja cegły na ścianę

 

Wiele osób chce posiadać w swoim domu ścianę lub wiele ścian, która będzie wyglądać jak zbudowana z prawdziwych cegieł. Jednak jeżeli zbudowanie ceglanej ściany jest niemożliwe, pozostają nam inne metody, dzięki którym możemy uzyskać efekt ceglanej ściany. W ten sposób stworzymy w swoim domu niepowtarzalny klimat oraz nastrój. Jakimi metodami możemy uzyskać ów efekt?

Wysokiej klasy imitacja cegły w naszym domu

imitacja cegły do wnętrzJednym ze sposobów, dzięki któremu możemy wykonać ceglaną ścianę w naszym domu, jest użycie prawdziwej, ciętej cegły. Jest ona osadzana na specjalnym, szybko wiążącym kleju i spełnia wszelkie standardy prawdziwej ceglanej ściany. Jest to sposób, który najbardziej przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie autentyczność wykonywanych prac. Imitacja czerwonej cegły do wnętrz może także przybierać formę gotowych paneli gipsowych. Bardzo popularnym sposobem, dzięki któremu możemy stworzyć ścianę gipsową, jest użycie płytek imitujących cegłę normalną lub klinkierową. Jest to niewątpliwie najszybszy sposób na stworzenie imitacji, która na dodatek nie wymaga stosowania różnych zabiegów impregnujących. Kolejną bardzo popularną metodą jest zastosowanie fototapety, która doskonale imituje wygląd oraz kolor prawdziwej cegły. Oprócz fototapety producenci mają nam do zaoferowania na przykład specjalne naklejki, które spełniają te same zadania. Fototapetę możemy wybrać z oferty producenta lub stworzyć sami.

Dzisiejsza technologia pozwala także na tworzenie imitacji ceglanej w budynkach wiekowych. Możemy w tym wypadku stosować tak zwany szablon lub tynk strukturalny, który w równie dobry sposób, jak poprzednie może imitować nam wygląd cegły w pomieszczeniach bardzo starych. Imitacje tego typu można także stosować w nowoczesnych wnętrzach.