Zdecydowałam się na uprawę truskawek

Zdecydowałam się na uprawę truskawek

Kilka tygodni temu zakupiłam własny ogródek działkowy. Już nie mogłam doczekać się wiosny, ponieważ chciałam jak najszybciej zacząć tam siać i sadzić różne owoce i warzywa. Uznałam, że najwięcej miejsca przeznaczę na truskawki, ponieważ wprost uwielbiam te owoce. Co roku w sezonie na truskawki kupuję ich po kilkanaście kilogramów tygodniowo, a teraz wreszcie mogłam mieć swoje.

Jak w prawidłowy sposób uprawiać truskawki?

uprawa truskawek na wiosnęPozostały czas zdecydowałam się przeznaczyć na to, aby dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób powinno się uprawiać te owoce. Zależało mi bowiem na tym, aby mieć duże i obfite plony już od wczesnego lata. Szybko okazało się, że uprawa truskawek na wiosnę jest bardzo proste. Te owoce praktycznie same rosną, jeśli tylko zadba się o odpowiednie podłoże. Najważniejsze jest to, aby nawozić glebę wapnem już kilka tygodni przed planowanym posadzeniem sadzonek. Tak też zrobiłam, dzięki czemu na wiosną ziemia w moim ogródku działkowym miała idealną równowagę kwasowo – zasadową, a truskawki posiadały wszystkie potrzebne mikro minerały konieczne do szybkiego wzrostu. Zdecydowałam się również skorzystać z nawozu, który miał za zadanie chronić moje krzaczki truskawek przed insektami chorobotwórczymi. Już wkrótce przekonałam się, że moje działania były skuteczne. W tym roku miałam obfite plony, smacznych i soczystych truskawek.

Na wiosnę tylko posadziłam krzaczki, a potem regularnie je plewiłam. Wiosną warto również nawozić je naturalnymi hormonami wzrostu, które w żaden sposób nie wpływają na smak truskawek, a powodują, że są one smaczne i słodkie, ponieważ zawierają spore ilości żelaza i potasu. Dobrze, że już wcześniej zainteresowałam się tym, w jaki sposób prawidłowo uprawiać truskawki, dzięki temu miałam duże plony.