You are currently viewing Zdecydowałam się na uprawę truskawek

Zdecydowałam się na uprawę truskawek

Kilka tygodni temu zakupiłam własny ogródek działkowy. Już nie mogłam doczekać się wiosny, ponieważ chciałam jak najszybciej zacząć tam siać i sadzić różne owoce i warzywa. Uznałam, że najwięcej miejsca przeznaczę na truskawki, ponieważ wprost uwielbiam te owoce. Co roku w sezonie na truskawki kupuję ich po kilkanaście kilogramów tygodniowo, a teraz wreszcie mogłam mieć swoje.

Jak w prawidłowy sposób uprawiać truskawki?

uprawa truskawek na wiosnęPozostały czas zdecydowałam się przeznaczyć na to, aby dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób powinno się uprawiać te owoce. Zależało mi bowiem na tym, aby mieć duże i obfite plony już od wczesnego lata. Szybko okazało się, że uprawa truskawek na wiosnę jest bardzo proste. Te owoce praktycznie same rosną, jeśli tylko zadba się o odpowiednie podłoże. Najważniejsze jest to, aby nawozić glebę wapnem już kilka tygodni przed planowanym posadzeniem sadzonek. Tak też zrobiłam, dzięki czemu na wiosną ziemia w moim ogródku działkowym miała idealną równowagę kwasowo – zasadową, a truskawki posiadały wszystkie potrzebne mikro minerały konieczne do szybkiego wzrostu. Zdecydowałam się również skorzystać z nawozu, który miał za zadanie chronić moje krzaczki truskawek przed insektami chorobotwórczymi. Już wkrótce przekonałam się, że moje działania były skuteczne. W tym roku miałam obfite plony, smacznych i soczystych truskawek.

Na wiosnę tylko posadziłam krzaczki, a potem regularnie je plewiłam. Wiosną warto również nawozić je naturalnymi hormonami wzrostu, które w żaden sposób nie wpływają na smak truskawek, a powodują, że są one smaczne i słodkie, ponieważ zawierają spore ilości żelaza i potasu. Dobrze, że już wcześniej zainteresowałam się tym, w jaki sposób prawidłowo uprawiać truskawki, dzięki temu miałam duże plony.