You are currently viewing Polecane aktywatory wzrostu

Polecane aktywatory wzrostu

Rozwój rośliny trwa określony czas, a dzięki odpowiednim zabiegom, a także stosowanym środkom, można go przyspieszyć. O tym co i jak stosować, najlepiej wiedzą ogrodnicy, rolnicy czy też hodowcy uprawiający poszczególne gatunki roślin.

Czym jest aktywator wzrostu roślin?

aktywatory wzrostu roślinŻadna roślina nie urośnie bez wody, odpowiedniej ilości składników odżywczych czy bez dostępu do promieni słonecznych. Dobry hodowca z pewnością wie jak pielęgnować dany gatunek rośliny, dzięki czemu uzyskuje maksymalne duże plony. Chcąc osiągnąć to samo, trzeba stosować identyczne metody. Warto zaznaczyć, że prawie każdy rolnik czy hodowca stosuje aktywatory wzrostu roślin, które jako jedyne  w naturalny sposób wspomagają rozwój rośliny. Są to środki na bazie wyciągów i ekstraktów roślin, które w naturalny, a zarazem skuteczny sposób oddziałują na roślinę. Przede wszystkim, zwiększając ich odporność, dzięki czemu są one w stanie efektywnie walczyć z różnymi chorobami oraz poprawiają jakość pobierania cennych składników z gleby, poprzez większe i grubsze korzenie, które są w stanie szybciej i więcej składników odżywczych pobrać z ziemi. To oczywiście korzystnie się odbija na jakości plonów, które są smaczniejsze i bardziej wartościowe. Ponadto, aktywatory mają bezpośredni wpływ na wygląd rośliny, która z pewnością stanie się większą, dzięki zawartości hormonów wzrostu pochodzących z alg morskich. Stymulatory wzrostu są dziś powszechnie stosowane przez rolników,  którzy najlepiej wiedzą jak zmaksymalizować plony. 

Tego typu środki są powszechnie stosowane nie od dziś, zwłaszcza w rolnictwie i hodowli roślin ozdobnych. Ich zaletą jest to, że są ekologiczne i naturalne, a do tego bardzo skuteczne. Pierwsze rezultaty działania można zauważyć już po miesiącu stosowania.