You are currently viewing Maszyny do pracy z poplonem

Maszyny do pracy z poplonem

Gospodarstwo rolne mogą mieć teraz naprawdę ogromne rozmiary, ponieważ dysponujemy nowoczesnymi maszynami umożliwiającymi szybką realizację ważnych działań. Są to działania związane przede wszystkim z uprawą roślin, ponieważ zabiegi mają bardzo duży wpływ na ich wydajność. Nowy informacje o zabiegach związanych z poplonami nie powinny być bagatelizowane.

Sens siania poplonów

poplon mieszankaSamo określenie poplony jest bardzo wymowne, ponieważ podpowiada, że chodzi tutaj o rośliny siane po zebraniu właściwych plonów z konkretnego terenu. Gotowe nasiona można kupić teraz w atrakcyjnych cenach, a koszt tego zakupu zawsze będzie zależał od szeregu różnych czynników. Poplon to pojęcie ogólne i dlatego, jeżeli ktoś ma problem z wybraniem właściwego gatunku, to najlepszym rozwiązaniem w jego przypadku będzie na pewno mieszanka różnych nasion. Przy pracy z poplonem standardowy siewnik może być zastąpiony nowoczesnym agregatem, ponieważ wtedy nie ma konieczności orania takiego pola i koszty zabiegów wykonywanych przy poplonach zdecydowanie spadają. Jeżeli kogoś interesuje poplon mieszanka nasion może składać się między innymi z gorczycy, kukurydzy, owsa i wielu innych uprawianych powszechnie w naszym kraju gatunków roślin. W przypadku poplonu takie rośliny wykorzystuje się oczywiście na długo przed tym, zanim osiągną dojrzałość, ale nawet wtedy można czerpać z tego korzyści. Obecność poplonu skutecznie zapobiega pojawianiu się na konkretnych polach chwastów, ponieważ na przykład gorczyca znakomicie odcina dostęp światła słonecznego do takich roślin.

Są to korzyści istotne między innymi dla hodowców bydła, ponieważ poplony idealnie nadają się do produkcji sianokiszonek lub innych kiszonek. W postaci zielonej również doskonale sprawdzają się jako posła podawana na bieżąco. Mieszankę poplonową można skosić i zebrać przy użyciu specjalnej przyczepy.