You are currently viewing Żarówki LED-owe z opcją ściemniania

Żarówki LED-owe z opcją ściemniania

Gdy w moim domu zmieniałem elektrykę postanowiłem, że w sypialni zamontuję lampę sufitową, która będzie miała opcje ściemniania. Było mi to bardzo potrzebne, ponieważ wieczorami lubię oglądać filmy przy lekko przygaszonym świetle, natomiast wieczorami wolę światło intensywne, która pozwala mi wszystko dokładnie widzieć.

Ściemniacz do nowej lampy

ściemniacz led 12vW celu zakupienia odpowiedniej lampy pojechałem do sklepu z wyposażeniem domowym. Tam wybrałem sobie piękny plafon, który miał opcję regulacji jasności. Do swojej nowej lampy dokupiłem jeszcze ściemniacz LED 12V, ponieważ było to konieczne jeśli chciałbym korzystać z funkcji zmiany intensywności światła. Po powrocie do domu, od razu zamontowałem nowy zestaw i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Wieczorami, kiedy jeszcze pracuję albo sprzątam, jasne światło jest idealne, ponieważ daje odpowiednią ostrość widzenia, natomiast gdy już leżę w łóżku i chciałbym obejrzeć film, wolę delikatnie ściemnić żarówkę, aby uzyskać przytłumione światło, z którym dużo lepiej mi się ogląda niż w przypadku całkowicie zgaszonego światła. Koszt zakupu ściemniacza oraz odpowiedniej lampy był w zasadzie niewielki, ponieważ zmieściłem się w 500 zł. Moja żona również bardzo polubiła opcję ściemniania i szczególnie jest zadowolona z tego, że jest to jednak żarówka LED, która nie pobiera tak dużej ilości prądu jak przypadku tradycyjnych świetlówek. Muszę przyznać, że jest to proste rozwiązanie, które naprawdę ułatwia życie.

Ściemniacz pozwala na dostosowanie odpowiedniego oświetlenia do stanu swoich oczu, dlatego gdy wieczorami jesteśmy zmęczeni i jasne światło tylko drażni nasze oczy, warto wówczas zdecydować się na montaż świetlówek ze ściemniaczami, które są wręcz idealne dla zdrowia oczu oraz bardzo umilają wieczory filmowe.