Czepki harmonijkowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Możemy je spotkać na głowach pracowników zakładów produkcyjnych, w salonach kosmetycznych czy chociażby w lokalach gastronomicznych. Skąd wynika ich szerokie zastosowanie? Jaki materiał wykorzystywany jest w ich produkcji?
Zastosowanie czepków typu harmonijka
Jako, że czepek harmonijka przewija się w tak wielu branżach przyjrzyjmy się bliżej jego właściwościom. Do ich produkcji wykorzystywana jest najczęściej biała włóknina. Dziki niej skóra głowy może oddychać, a my po zdjęciu nie będziemy mieć przetłuszczonych włosów. To co je wyróżnia spośród innych czepków to gumka, która pozwala utrzymać czepek przez długie godziny na swoim miejscu. A jaka jest właściwie rola czepków typu harmonijka? Przede wszystkim jest to produkt mający zastosowanie higieniczne. Dzięki niemu włosy pracownika i wszystko co się na nich znajduje nie trafiają do produktu, bez względu czym on jest. W przypadku branży gastronomicznej w czepek wyposażone są osoby, które maja bezpośredni kontakt z jedzeniem. Noszą go więc najczęściej kucharze. Dzięki temu, klienci nie znajdują włosów w swoich potrawach. Z kolei w branży kosmetycznej zadanie czepków jest podobne, jednak w tym przypadku włosy, bądź kosmetyki, które się na nich znajdują nie mają styczności ze skórą klienta, która poddawana jest zabiegom pielęgnacyjnym. Skóra taka jest szczególnie narażona na działanie bakterii i drobnoustrojów dlatego też niezwykle istotne jest zachowanie wszelkich zasad higieny w salonie.
Powyższe przykłady to tylko niewielka część wszystkich zastosowań jakie spełniają czepki typu harmonijka.
W głównej mierze pojawiają się one wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej higieny wykonywanej pracy. Jako, że występują w formie jednorazowej, przedsiębiorstwa zwykle zaopatrują się w większe ich ilości.