You are currently viewing Wielozadaniowy zegarek wojskowy

Wielozadaniowy zegarek wojskowy

Jeszcze kilka lat temu trudno było uwierzyć iż zegarki wzorowane na sportowych mogą trafić na wyposażenie jednostki wojskowej. Zawsze uważaliśmy je za zbyt mało trwałe i podatne na uszkodzenia by mogły służyć jako sprzęt przydatny w trakcie wykonywania zadań.

Nowoczesny zegarek wojskowy od Garmina

garmin tactix delta sapphireNiedawno wprowadzona do inwentarza seria zegarków, przeznaczonych przede wszystkim do użytku dla służb mundurowych szybko przekonała nas o przydatności i trwałości owego sprzętu. W naszej jednostce standardowym wyposażeniem jest zegarek Garmin Tactix Delta Sapphire, będący częścią serii zegarków taktycznych i wielozadaniowych. Bardzo trudno opisać wszystkie zalety owego urządzenia, gdyż jest ono wielozadaniowe i może być dostosowane do konkretnych warunków pracy, ale również funkcjonować jak standardowy zegarek sportowy, gdyż posiada wszystkie jego funkcje, oprócz tych które są w standardowych zegarkach sportowych i smartwatchach niespotykane. Zegarek ten może zastępować miernik wysokości podczas skoków spadochronowych czy wspinaczki, gdyż posiada wbudowany wysokościomierz oraz na bieżąco mierzy ciśnienie powietrza w otoczeniu. Może być również używany jako urządzenie do monitorowania stanu zdrowia, gdyż identycznie jak zegarek sportowy mierzy puls, temperaturę ciała, szybkość oddechu i ilość tlenu we krwi użytkownika.

Stosunkowo duży wyświetlacz umożliwia oglądanie map z dużą dokładnością, co nie jest często spotykaną funkcją w zegarkach wielozadaniowych, i pozwala na łatwe i szybkie znalezienie trasy do miejsca docelowego. Zegarek ten jest również bardzo wygodny, mimo masywnego, ciężkiego wyglądu. Pasy z tworzywa są nie tylko wytrzymałe, ale również bardzo przyjemne w dotyku, i nie mają tendencji do obcierania skóry po wysiłku.