You are currently viewing Środki do ochrony roślin

Środki do ochrony roślin

Chwasty i rośliny samosiewne są ciągłym problemem w uprawach małoobszarowych, i nieraz mogą doprowadzić do całkowitej utraty zbiorów jeśli nie zostaną usunięte w porę. Do ochrony roślin uprawnych stosowane są najróżniejsze metody usuwania chwastów, od ręcznego wyrywania po stosowanie środków chemicznych w celu ich wyeliminowania.

Chemiczny preparat do ochrony roślin

jenot 100 ecNajlepszą i najbardziej skuteczną metodą na pozbywanie się niechcianych roślin z terenu upraw jest zastosowanie odpowiedniego środka do ochrony roślin przed szkodliwymi chwastami i samosiewnymi roślinami które zabierają nie tylko miejsce ale również i pożywienie uprawom, i najczęściej mogą być przyczyną nierozwiniętych zbiorów. Preparat Jenot 100 EC, przeznaczony do stosowania na uprawach rzepaku i buraka cukrowego, który ma za zadanie chronić uprawy przed większością chwastów jest jednym z najskuteczniejszych preparatów w swojej klasie, i zazwyczaj służy jako przykład dobrego sposobu na zabezpieczanie roślin. Jest to preparat który dodawany jest do oprysków i rozprowadzany na terenie całej uprawy. Nie wpływa w żaden sposób na rośliny które ma chronić, aczkolwiek powoduje niemal natychmiastowe więdnięcie i usychanie chwastów, które powodują straty w zbiorach, a jest przy tym tak skuteczny, iż już dwukrotny oprysk pola może zapewnić niemal stuprocentową skuteczność.

Jest to jednocześnie środek bardzo wydajny. Koncentrat preparatu może być używany przez bardzo długi czas, gdyż zaleca się bardzo silne rozcieńczenie środka w wodzie, z racji jego bardzo silnego działania. Jest więc o wiele bardziej ekonomiczny niż większość podobnych preparatów. Jak większość tego rodzaju środków, jest on dostępny w hurtowych ilościach w sklepie producenta, oraz w marketach rolniczych.