You are currently viewing Specjalistyczne żele dla biegaczy

Specjalistyczne żele dla biegaczy

 

Sportowcy, w tym biegacze i pływacy, muszą odpowiednio się odżywiać. Żele energetyczne dla sportowców zawierają witaminy i cenne składniki odżywcze, które organizm traci podczas intensywnego treningu. Producenci zalecają by spożywać 1 saszetkę 15 minut przed aktywnością fizyczną, potem 1 saszetkę na każde 30-45 minut w trakcie większego wysiłku.

Smakowe żele dla sportowców

żele energetyczne dla sportowcówSportowcy mają zbilansowaną dietę. Dzięki dostarczanemu paliwowi wraz z pożywieniem, mają siłę by osiągać najlepsze wyniki w sporcie. W sklepach z odzieżą sportową można zakupić żele energetyczne dla sportowców. Polecany żel energetyczny powstaje na bazie maltodekstryny i mieszanki soków winogronowego i dekstryny ryżowej. Najlepsze w składzie żele nie zawierają dodatku rafinowanych, prostych cukrów ani sztucznych barwników, aromatów czy też słodzików. Żele podczas wysiłku sportowca, stopniowo uwalniają energię. Szczególnie jest to ważne przy sportach wytrzymałościowych, biegach długodystansowych itp. W sprzedaży są różnego rodzaju żele dla sportowców o różnym składzie, smaku i pojemności. Żele energetyczne to przede wszystkim źródło węglowodanów, pozbawione białka i tłuszczy. Niektóre zawierają kofeinę. Większość ma słodkawy smak, który przez długi czas utrzymuje się w ustach. Żele energetyczne najczęściej wybierane mają około 50-60 ml pojemności.

Żele dla sportowców wspomagają prace całego układu na czas wysiłku. Często są to wysiłki kilkugodzinne. Wtedy muszą wspomagać się wartościowymi i energetycznymi żelami dla sportowców. Takie żele są dostępne w dobrze wyposażonych sklepach dla sportowców. Mamy tam bardzo duży wybór napojów typu izotonic oraz żeli o różnym smaku. Występują one w małych jednorazowych saszetkach, dzięki czemu są lekkie i można je spożywać podczas aktywności fizycznej.

Więcej na stronie https://apimar.pl/