You are currently viewing Rodzaje włóknin filtracyjnych

Rodzaje włóknin filtracyjnych

Włókniny filtracyjne są niezbędne do odpylania przemysłowego. Włókniny powstają szybciej i przy mniejszych nakładach finansowych, na zakup których przecież nie każdy może sobie pozwolić. Dodatkowo, charakteryzują się wysokim poziomem przepuszczalności powietrza. Jest to powód, dla którego mogą być stosowane w filtrach, w których występuje sprężone powietrze.

Dlaczego warto wybrać maty?

maty filtracyjneWśród wielu włóknin filtracyjnych swoje miejsce mają maty filtracyjne. Ten rodzaj włóknin dzieli się według klas filtracji: począwszy na G2, gdzie gramatura wynosi 100g/m2, a kończąc na F5, w której gramatura przyjmuje wartość 600g/m2. Najwyższa klasa wzmocniona jest specjalną siatką. Maty takie ze względu na dużą przepuszczalność powietrza, mogą być stosowane w zakresie filtracji wstępnej. Ponadto doskonale sprawdzą się jako element filtracyjny stosowany do nietypowych elementów. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że mogą służyć również do produkcji filtrów powietrza i oleju. Dlatego są często stosowane w różnych gałęziach przemysłu, przede wszystkim motoryzacyjnym. Głównym przeznaczeniem mat są jednak kabiny lakiernicze. Są wybierane, ponieważ mają specjalną strukturę, która chroni przed odrywaniem się poszczególnych włókien. To główna cecha mat z włókna szklanego. Przy ich zastosowaniu następuje separacja mgiełki farby, również w malowaniu natryskowym. Okażą się również pomocne w pozbywaniu się powstających pyłów. 

Maty używane do filtracji posiadają szereg zalet, które warto docenić. Ich zastosowanie z pewnością podniesie prestiż zakładu usługowego i produkcyjnego. Dzięki nim firma wykaże się nowoczesnością i otwartością na dobrodziejstwo technologiczne. Odpowiednia filtracja powietrza jest niezwykle ważna dla zdrowia i bezpieczeństwa właścicieli i klientów.