You are currently viewing Wszystko o klejach przemysłowych

Wszystko o klejach przemysłowych

Mogłoby się wydawać, że każdy z nas wie czym jest klej, chociażby z czasów szkolnych, gdy kleiliśmy wycinanki. Klejem nazywamy substancję  jedno lub wieloskładnikową, najczęściej płynną, której celem jest połączenie ze sobą co najmniej dwóch elementów. Zdarza się, że łączonych elementów jest więcej. Kleje są stosowane w naszych domach, ale też w przemyśle.

Jaki klej przemysłowy będzie dobry?

dobre kleje przemysłoweZdziwilibyśmy się, jak wiele rzeczy wokół nas istnieje dzięki zastosowaniu kleju przemysłowego. Chociaż zagadnienie to wydaje się oczywiste, wybór odpowiedniego produktu nie zawsze jest prosty. Rynek jest obecnie nasycony towarami tego typu, a klient może wybierać wśród najróżniejszych marek, producentów i wyspecjalizowanych typów produktów. Ważne by pamiętać, że dobre kleje przemysłowe nie koniecznie muszą być tymi najtańszymi. Tego typu produkt powinien spełniać szereg wymagań i norm. Przede wszystkim musimy zainteresować się tym, do jakiego typu powierzchni przeznaczony jest klej i skonfrontować to z naszymi potrzebami. Jeśli chcemy kleić ze sobą drewniane lub skórzane elementy, klej do metalu może nie zdać egzaminu. Innymi kryteriami są na przykład ekspozycja na warunki atmosferyczne czy promienie ultrafioletowe. Słonce za sprawą UV i generowanej temperatury może skruszyć z czasem nasz klej, jeśli pozostanie wystawiony na jego zbyt długie działanie.

Szukając odpowiedniego dla nas produktu najlepiej jest rozpocząć od szczerej rozmowy ze sprzedawcą, w której przedstawimy mu nasze oczekiwania względem produktu. Powinien on być zorientowany w ofercie i specyfice swojego asortymentu. Dobrym rozwiązaniem będzie też zasięgnięcie rady i fachowców i specjalistów, którzy korzystają z takich produktów na co dzień, w życiu zawodowym i utrzymują się dzięki temu.