You are currently viewing Profesjonalne terapie dla par

Profesjonalne terapie dla par

Napięta sytuacja w związku, która ciągnie się już jakiś czas często stanowi przyczynę rozstań, zwłaszcza gdy jednocześnie mieszkamy ze sobą i przez to nie mamy jak za bardzo jak zaczerpnąć oddechu i zdystansować się od całej sytuacji. Jeden problem zaczyna rzutować na każde, nawet najmniejsze nieporozumienie. Czy taka sytuacja musi kończyć się rozstaniem?

Jak zawalczyć o związek?

profesjonalna psychoterapia par w poznaniuDecydujemy się na wspólne zamieszkanie z naszą drugą połówką, abyśmy oboje mogli jeszcze bardziej się do siebie zbliżyć. Tymczasem takie rozwiązania potrafią paradoksalnie oddalić od siebie dwie osoby i często przez to bywają prawdziwą próbą dla związku. Dlaczego tak się dzieje? Przykładem mogą być chociażby kłótnie. Gdy nie mieszkamy razem po każdym nieporozumieniu mamy możliwość zdystansowania się, przemyślenia całej sprawy na spokojnie, ale też zatęsknienia za naszym partnerem lub partnerką. Mieszkając razem ciężko o ten dystans i tęsknotę przez co temat kłótni nierzadko eskaluje do takiego stopnia, że pojawia się w nawet najmniejszych sprzeczkach, aż w końcu prowadzi do rozstania. W takich momentach, jeżeli obu stronom zależy na związku najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalna psychoterapia par W Poznaniu znajdują się rewelacyjni terapeuci z doświadczeniem, którzy pomogą nam przepracować wspólny problem, jaki pojawił się w związku bez konieczności rozstawania się. Co więcej, techniki jakie poznamy podczas terapii zaowocują nam na przyszłość tym, że będziemy potrafili jeszcze lepiej dogadać się z partnerem.

Taka terapia potrafi być zatem zbawienna dla związku ponieważ nie tylko pozwala się uporać z problemem, ale też zbliża obie osoby do siebie tym samym jeszcze mocniej cementując nasz związek. Dzięki terapii nauczymy się lepiej rozumieć nas samych oraz naszego partnera, a także nauczymy się komunikować lepiej swoje obawy oraz potrzeby, co już samo w sobie winduje związek na wyższy poziom.