You are currently viewing Profesjonalne metody zwalczania insektów

Profesjonalne metody zwalczania insektów

Groźne dla zdrowia lub po prostu uciążliwe owady prędzej czy później pojawiają się w każdym domu, mieszkaniu lub lokalu użytkowym. Kogo z nas nie odwiedziły mrówki? Ilu właścicieli drewnianych podłóg lub boazerii nie miało do czynienia z niszczącymi kornikami? W takich sytuacjach rzadko jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy DDD.

Usługi zwalczania insektów oferowane w Katowicach

Dezynsekcja KatowiceSposobów na zwalczanie szkodliwych owadów jest wiele. Dezynsekcja Katowice oferowana przez specjalistyczne firmy DDD obejmuje szereg odpowiednio dobranych zabiegów, których zadaniem jest nie tylko zniszczenie dorosłych osobników, ale również ich larw oraz jaj. Odbywa się to przy pomocy metod mechanicznych, fizycznych, biologicznych oraz chemicznych. Pierwsze trzy możemy zaliczyć do sposobów ekologicznych. Tutaj stosuje się lampy owadobójcze lub lepy, które sprawdzają się w tępieniu much, ciem, moli, komarów itp.. Do metod mechanicznych zaliczymy również uszczelnianie obiektów oraz odkurzanie, polegające na wyłapywaniu insektów i niszczeniu ich żerowisk. Sposoby fizyczne, które skutecznie eliminują owady to gorące powietrze, wymrażanie, a także wytwarzanie bardzo silnego pola elektromagnetycznego. Natomiast metody biologiczne polegają na zwalczaniu szkodników przy pomocy ich naturalnych wrogów. Stosowanie preparatów biobójczych (metody chemiczne) pozwala w bardzo szybką dezynsekcję. Jednak ze względu na wysoką toksyczność pestycydów, insektycydów oraz akarycydów mogą je stosować jedynie specjaliści.

Zbyt duże namnożenie się insektów sprawia, że walka z nimi staje się bardzo uciążliwa. Profesjonalna dezynsekcja obejmuje zwalczanie takich owadów, jak karaluchy, pluskwy, prusaki, pchły, wszy, muchy domowe, kołatki domowe oraz wiele innych szkodników.