You are currently viewing Profesjonalna metamorfoza zawartości szafy

Profesjonalna metamorfoza zawartości szafy

Pomimo tego, że mamy pełną szafę ubrań często stajemy przed nią z popularnym już przeświadczeniem, że naprawdę nie mamy się w co ubrać. Wszystkie nasze ciuchy dawno nam spowszechniały, dlatego decydujemy się często w takim momencie na zrobienie porządków w naszej szafie. Jak zrobić takie porządki, aby wkrótce znów nie znaleźć się w podobnej sytuacji?

Przegląd garderoby ze stylistą

przegląd szafyKiedy mimo mnóstwa ciuchów, jakie posiadamy wciąż mamy problemy z komponowaniem outfitów tradycyjnie już nie mając co na siebie nałożyć, to może oznaczać, że potrzebna nam jest mała metamorfoza tego, co znajduje się w naszej garderobie. Wiele kobiet przynajmniej raz do roku pozbywa się starych ubrań ze swojej szafy, lecz często na koniec okazuje się, że zbyt wiele tych ubrań nie ubyło. Mamy bowiem tendencję do tego, aby zostawiać sobie te ubrania, które darzymy sentymentem i ciężko nam się z nimi rozstawać. Dlatego też chcąc jakoś rozwiązać ten problem warto jest zrobić porządny przegląd szafy razem ze stylistką. Jak to wygląda w praktyce? Na takim spotkaniu stylistka przegląda wszystkie nasze ubrania odrzucając te, które są znoszone, niemodne, niedopasowane do naszej sylwetki, lub naszej urody. Bywa, że pozbywamy się w ten sposób nowych ciuchów lub takich, które bardzo lubiłyśmy dlatego też taki przegląd szafy czasami bywa dla nas prywatnie troszkę „brutalnym” doświadczeniem, aczkolwiek jest niezbędnym, gdy zależy nam na najlepszym efekcie. 

Stylistka jako osoba obiektywna jest w stanie pomóc nam pozbyć się ubrań, które zwyczajnie nam nie służą nie patrząc na sentyment czy umiłowanie do konkretnej na przykład bluzki. Pamiętajmy, że po takim przeglądzie szafy zawsze możemy się ze stylistką umówić na zakupy, aby nabyć nową ukochaną bluzkę czy spodnie tym razem świetnie do nas dopasowane. Nowo skompletowana garderoba dopasowana do naszego typu sylwetki sprawi, że czegokolwiek nie założymy zawsze będziemy prezentowały się świetnie.