Praca przez internet

Moi znajomi po maturze zatrudniali się w sklepach spożywczych i wielkich hurtowniach by pracować za grosze w pocie czoła. Wiele osób myśli, że nie ma innej drogi do zarobku dla młodych osób bez doświadczenia. Ja mogę powiedzieć tak – jest mało innych dróg, ale jeśli ktoś umie dobrze poszukać, to znajdzie korzystniejsze oferty.

Usługi księgowe – pomożemy!

usługi księgoweW tak dużym mieście jak Wrocław mogłabym przebierać w ofertach podobnych do siebie – ale wszędzie byłaby to praca, która by mnie nie rozwijała w żaden sposób. Ja wymagam od siebie trochę więcej i postanowiłam zrobić odważny, samodzielny krok – założyć własne wirtualne biuro. Główna usługa, którą będę oferowała, to rejestracja spółek jak i usługi księgowe dla firm we Wrocławiu, ponieważ wiem, że wiele osób ma z tym problem i najchętniej zleciłaby to komuś innemu. Jako, że znam się trochę na tym, postanowiłam pomóc ludziom, a przy okazji zarobić. Zakładanie spółek to dużo formalności i potrzeba tutaj anielskiej cierpliwości, którą na szczęście posiadam. Założyłam sobie stronę internetową, żeby móc promować moje usługi. Mam szczęście, że mój mąż jest grafikiem, bo dzięki temu strona wygląda profesjonalnie a ja nie musiałam płacić za jej wygląd. Szybko okazało się, że biuro wirtualne we Wrocławiu było strzałem w dziesiątkę – klienci zaczęli dzwonić z wieloma ofertami, czasami robię nawet kilka zleceń dziennie. A najlepsze w tej pracy jest to, że mogę pracować w domu na swoim komputerze – nie muszę tracić czasu na dojazdy, pracuję w takich godzinach, jakie mi odpowiadają oraz co bardzo ważne – mogę robić sobie przerwy kiedy chcę. Dodatkowo nie jest to praca fizyczna z nadgodzinami, tak, jak u moich znajomych – niektórzy z nich schudli kilkanaście kilo przez ten wyczerpujący tryb życia.

Wiele osób myśli, że praca przez internet nie jest dostępna dla wszystkich, ale jak widać – mylą się. Ja nie miałam ani dużego doświadczenia w branży, ani nie byłam sławna, a jednak klienci mi zaufali. Trzeba mieć tylko dobry pomysł na siebie i konsekwentnie go realizować. Myślę, że zatrzymam się w tej branży na dłużej.