Pozyskiwanie dotacji unijnych dla małej firmy

Kiedy pierwszy raz usłyszałem, że unia europejska dofinansowuje różne działalności gospodarcze, to pomyślałem, że jest to niemądry pomysł. Stwierdzałem bowiem, że ktoś, kto zakłada własne przedsiębiorstwo, powinien być w stanie sam poradzić sobie ze wszystkimi inwestycjami.

Pozyskiwanie dotacji unijnych to świetna sprawa

pozyskiwanie dotacji unijnychNie podobało mi się to, że korzystają oni z pieniędzy, z podatków innych osób.Wszystko jednak drastycznie zmieniło się, kiedy sam otworzyłem własną działalność gospodarczą. Po pierwsze nie udało by mi się to gdyby nie dofinansowania z unii. Może znalazłbym jakiś inny sposób, jak na przykład kredyt w baku. To jednak wiązałoby się z niezwykle wysokim oprocentowaniem, które znacznie ograniczyłoby mi możliwości rozwoju. Właśnie dlatego doceniłem wkład unii europejskiej w naszą gospodarkę i to, że możemy łatwo skorzystać z takiej opcji. Jeszcze bardziej ucieszyłem się, kiedy powiedziano mi, że mogę się starać również o pozyskiwanie dotacji unijnych dla małych firm. Musiałem bowiem zakupić sporo nowoczesnego sprzętu do mojej firmy, bez którego szybko straciłbym klientów. Większość konkurencyjnych przedsiębiorców miała już bowiem tego typu urządzenia i mogło oferować swoje usługi o wiele taniej. Nie minęło by wiele czasu, a musiałbym więc zamknąć swój interes. Nikt nie chciałby bowiem korzystać z moich, droższych usług. Nie byłem jednak w stanie samodzielnie zgromadzić potrzebnego kapitału. Właśnie dlatego dofinansowania unijne dla małych firm, uratowały moje przedsiębiorstwo. Dzięki nim byłem wstanie nadążyć za większymi działalnościami, którym o wiele łatwiej jest zgromadzić potrzebny kapitał.

Oczywiście najpierw musiałem się dowiedzieć jak napisać projekt o dofinansowanie z unii. Jednak dzięki pomocy miłych pań z urzędu, nie było to takie trudne, jak się z początku wydawało. Jeżeli więc również macie małą firmę, skorzystajcie z tego.