You are currently viewing Jak pomaga się frankowiczom?

Jak pomaga się frankowiczom?

Sprawy frankowiczów zdecydowanie nie są łatwe. Wiele osób posiadających kredyty frankowe nie wie gdzie szukać punktu zaczepienia, aby móc prowadzić negocjacje z bankiem lub postarać się o całkowite rozwiązanie kredytu. W tym celu powstały profesjonalne kancelarie frankowe, udzielające wsparcia i pomocy właśnie w tej sprawie.

Jak działają kancelarie frankowe?

pomoc frankowiczom kancelariaKancelarii frankowych jest na rynku coraz więcej, ponieważ zaczęło regulować się również prawo dotyczące frankowiczów. Obecnie mają oni podstawy do tego aby nie tylko negocjować z bankiem warunki umowy kredytowej, ale również aby całkowicie ją podważyć i unieważnić. Większość opcji jakie mają frankowicze, polega na odzyskaniu chociaż części pieniędzy, które zostały niesłusznie nadpłacone w trakcie kredytu. Na przestrzeni lat bywają to ogromne sumy, mogące pozwolić frankowiczom na godniejsze życie czy też na szybsze spłacenie swojego zadłużenia. Niektóre kwestie można przepracować samodzielnie z bankiem i otrzymać ugodę. Inne natomiast wymagają już założenia sprawy sądowej, co jest coraz popularniejsze. Obecnie dość powszechna jest pomoc frankowiczom kancelaria analizując umowę kredytową jest w stanie znaleźć wszystkie te zapisy, które umożliwiają jej podważenie. Pierwsza wizyta i analiza umowy, zazwyczaj są zupełnie darmowe. Dopiero późniejsza droga prawna, musi zostać już opłacona. Pieniądze, które można odzyskać bywają na tyle duże, że zawsze warto podjąć taką walkę z bankiem i postarać się wywalczyć jak najwięcej.

Frankowicze przez lata byli w patowej sytuacji i zdawało się, że tak naprawdę nie ma dla nich żadnego ratunku. Dziś jednak również prawo staje po ich stronie i mają oni wiele opcji na to, aby rozpocząć negocjacje oraz potyczki z nawet największymi bankami.