You are currently viewing Polecana kasa w Gdańsku

Polecana kasa w Gdańsku

Obsługa urządzeń fiskalnych, wbrew pozorom nie jest taka skomplikowana, ponieważ mają one intuicyjne oprogramowanie, które każdy jest w stanie opanować w kilka dni. Ponadto serwisanci montujący kasę są w stanie przeprowadzić szkolenie pracowników.

Ile kosztują urządzenia fiskalne?

kasy fiskalne w gdańskuPrzedsiębiorcy, którzy otwierają swoje firmy w branży handlowej lub usługowej, zgodnie ze stosowną ustawą są zobowiązani do rejestrowania sprzedaży na urządzeniu fiskalnym. Służy ono, przede wszystkim, do rejestrowania sprzedaży, ale też zabezpiecza przed ewentualnymi oszustwami. Na kasie zapisuje się każda wykonana czynność, z których później generuje się raporty fiskalne w wersji dziennej, dobowej lub miesięcznej. Kasy fiskalne w Gdańsku można kupić w przynajmniej kilku autoryzowanych serwisach, które są jednocześnie dystrybutorami urządzeń konkretnych producentów. Jeżeli chodzi o modele, to każdy, działający na rynku producent, posiada po kilkanaście modeli, które mogą być mobilne lub stacjonarne. Do tego dochodzą jeszcze nowoczesne kasy fiskalne online, które muszą posiadać tylko wybrani przedsiębiorcy. Głównie są to restauracje, kancelarie adwokackie, warsztaty samochodowe czy salony fryzjerskie. Jednakże ta lista stale się poszerza, aby docelowo objąć wszystkie rodzaje działalności. Przy zakupie kasy, warto zauważyć, że każdy przedsiębiorca może się starać o dofinansowanie w maksymalnej wysokości siedmiuset złotych. Jednakże mogą z niego skorzystać tylko nowi przedsiębiorcy, którzy kupują pierwszą kasę.

Bez względu czy kupujemy kasę na początku czy w trakcie prowadzenia działalności, to zawsze wymaga ona dokonania zgłoszenia w Urzędzie Skarbowym i przeprowadzenie fiskalizacji, którą może wykonać tylko serwisant z odpowiednimi uprawnieniami.