Finansowanie zwykłych ludzi – tani kredyt

Tani kredyt – czy pomaga w życiu codzienny, czy raczej przeszkadza?

Nowoczesne instrumenty finansowe zmieniają się nie do poznania, tak jak zmienia się świat i konsumenci. Oczekiwania dzisiejszego konsumenta to między innymi możliwość załatwienia wszystkich formalności online. Skoro możliwe jest realizowanie recept czy robienie zakupów bez wychodzenia z domu, podobnie jak zaliczanie kursów, naturalnym jest także oczekiwanie, że banki umożliwią klientom spokojne składanie wniosków online.

tani kredytJest to dzisiaj tak proste, szczególnie w przypadku wniosków składanych do własnego banku. Przy rozwoju informatyki policzenie i sprawdzenie wypłacalności klienta na podstawie billingów z jego konta trwa mniej niż pięć minut.
Coraz częściej więc bank odpowiada na wniosek złożony przez klienta w ciągu piętnastu minut lub zobowiązuje się w innej sytuacji wypłacić klientowi finansową rekompensatę. Tak szybko otrzymać można dzisiaj tani kredyt, że wielu ludzi decyduje się na korzystanie nie tylko z pożyczek we własnym banku. Szczególnie od kiedy na rynku finansowym pojawia się mnóstwo firm pożyczkowych gotowych do dania każdemu klientowi pożyczki finansowej na bardzo wysoki procent, ale za to bez zbędnej weryfikacji kredytobiorcy.
Dla banków udzielenie pożyczki komuś wpisanemu do rejestru dłużników lub windykowanego jest niemożliwe. Podobnie w przypadku kogoś, kto już ma formalne zobowiązania w wysokości połowy swoich miesięcznych dochodów. W efekcie więc tani i dobry kredyt w banku cieszącym się dobrą opinią i zaufaniem klientów nie jest dostępny tak powszechnie, jak chociażby dekadę temu.
Spadek zdolności kredytowej wielu klientów sprawia, że ci korzystają z pomocy wszystkich pozostałych pożyczkowych instytucji. Te nie weryfikują klienta tak wnikliwie i chętnie udzielają pożyczek na bardzo wysoki procent.

Jednocześnie często nie są to pożyczki z góry rozkładane na dziesięć rat, lecz wyłącznie na miesiąc i już po trzydziestu dniach klient musi oddać całość pożyczonej kwoty plus, czasami bardzo wysokie, odsetki i prowizje. Koszty postępowania windykacyjnego w tych firmach są natomiast przerażająco wysokie.