You are currently viewing Opona rowerowa odporne na ścieranie

Opona rowerowa odporne na ścieranie

 

Jeżdżąc na rowerze bardziej intensywnie, szukamy przede wszystkim ogumienia, które pozwoli nam nie tylko rozwijać duże prędkości na asfalcie, ale także nie martwić się szybko znikającym bieżnikiem. Aby cieszyć się trwałą oponą, odporną na przebicia i ścieranie, warto wybrać modele, przystosowane do jazdy turystycznej. Wiele typów opon może być projektowanych także do uszczelnienia ich mleczkiem tubeless.

Opony rowerowe do turystyki

opona rowerowa 28 caliTrwałych opon szukają przede wszystkim osoby, które jeżdżą krajoznawczo, i poruszają się przede wszystkim po asfalcie. Opona rowerowa 28 cali jest projektowana tak, aby była odporna nie tylko na szybkie ścieranie, ale także niszczenie ścianek bocznych. Jest to element ważny także dla rowerów elektrycznych i ebików. Dobre i mocne opony potrafią utrzymywać nie tylko ciężar rowerzysty razem z rowerem, ale także ekwipunek, zabrany ze sobą w torbach i sakwach. Czoło opony jest narażone nie tylko na przecięcia, ale także odkształcenia podczas jazdy z niskim ciśnieniem. Aby nie wpływało to na stan ogumienia, producenci wprowadzają opony z gęstszym oplotem i konstrukcją, eliminującą ryzyko pęknięć bocznych. Dzięki solidnym wkładkom zmniejszającym ryzyko przebicia opony, możliwe staje się jeżdżenie przez wiele kilometrów bez konieczności ściągania koła w celu wymiany dętki. Dobra wkładka antyprzebiciowa to element konieczny aby zabezpieczyć przed przebiciami na przykład przez kolce akacji.

Opony do jazdy długodystansowej występują w wersji zwijanej i drutowej. Opony zwijane mają jedną bardzo ważną zaletę – możemy je zabrać ze sobą w trasę, jako element zapasowy, gdy inna opona ulegnie awarii. Pozwala na to jej konstrukcja, umożliwiająca swobodne zwinięcie opony, zmniejszając tym samym znacznie jej rozmiary.

Więcej na stronie: dmbike.pl