You are currently viewing Urozmaicanie życia kota

Urozmaicanie życia kota

Koty to prawdziwe pieszczochy. Godzinami potrafią spać w ciepłych kątach, na grzejnikach, czy w pobliżu piecyka. Jednak pomimo swojego dość ospałego trybu życia, sporą część czasu spędzają również na bawieniu się. Szczególnie młode kociaki, które dopiero wkraczają w dorosłe, kocie życie.

Drapak dla kota w każdym wieku

drapaki dla kotówJako, że koty bardzo lubią się bawić, należy im tej rozrywki dostarczać. Szczególnie tym kotom, które trzymane są przez nas w domach. Warto zainwestować w kilka zabawek, bez których kocie życie w domu nie może istnieć. Pierwszą z nich są drapaki dla kotów. Na podwórku kot może sobie naostrzyć pazury na pniu drzewa, w domu do dyspozycji ma natomiast meble i kanapy. Raczej nie chcemy by od jego pazurów wszystko było cały czas poniszczone, a my żebyśmy żyli w sukcesywnie niszczonym mieszkaniu. Warto zatem już od małego kociaka przyzwyczajać naszego pupila do tego, by korzystał z drapaka. To będzie jego miejsce nie tylko do naostrzenia pazurów, ale również i chwili relaksu. Wiele drapaków posiada wbudowane małe budki dla kota, w których mogą się skryć. Są również płaskie miejsca do położenia się na górze drapaka, czy też przyczepiane zabawki do atakowania. Jak widać taka jedna mała rzecz jaką jest drapak, może zupełnie odmienić życie naszego kota. Dzięki temu nie będzie się on skupiał na niszczeniu i bawieniu się naszymi rzeczami, lecz będzie miał coś swojego. My będziemy spokojni o to, że gdy wychodzimy z domu nie stanie się nic złego, a kot nie będzie cały dzień się nudził.

Posiadanie kota w mieszkaniu to bardzo duża odpowiedzialność. Trzeba o niego dbać nie tylko dając mu jeść, sprzątając po nim i czesząc, ale również i dostarczać mu odpowiednią dawkę rozrywki. To sprawi, że nasze relacje z kotem będą zawsze pozytywne.