You are currently viewing Zabawka, która pobudza dziecięcą kreatywność

Zabawka, która pobudza dziecięcą kreatywność

Dziecko jest niezwykle wrażliwym obserwatorem chłonącym otaczający go świat, jak przysłowiowa gąbka. Dlatego też powinniśmy zadbać o jego prawidłowy rozwój już od najmłodszych lat. Na szczęście w dzisiejszych czasach może nam to zagwarantować dobrej jakości zabawka.

Poznawanie świata dzięki zabawkom

zabawki MontessoriDziecko wszystko widzi, słyszy, czuje i zapamiętuje. W ten sposób uczy się otaczającego go świata, dlatego też warto zapewnić mu otoczenie, które pozwoli optymalnie wykorzystać dziecięce funkcje poznawcze. Do takiego otoczenia w lwiej części kwalifikują się oczywiście zabawki. Zabawki Montessori rozbudzające w dziecku kreatywność, wyobraźnie, a także uczące je podstaw logiki oraz motoryki. Tego typu zabawki zachęcają przede wszystkim nasze dziecko do aktywnej zabawy. Dzieciaki znacznie bardziej wolą wykonywać rzeczywiste czynności, aniżeli udawać, że je wykonują, a zabawi Montessori pozwalają mu właśnie nie na zabawę „na niby”, lecz na faktyczne działanie, co dodatkowo stymuluje naszego podopiecznego i uczy go nowych doświadczeń od najmłodszych lat. Zabawki te ksztaltują także zmysły dziecka dlatego wśród tego typu zabawek znajdziemy specjalne woreczki bądź puzzle sensoryczne, które uczą malucha rozpoznawania zapachów, kolorów bądź ciężarów. Cała metoda Montessori kładzie duży nacisk na samodzielność dziecka, zabawki zatem pozwalają na samokontrolę przez co dziecko samo zauważy, kiedy popełniło błąd, jak w przypadku np. układanki której pojedyncza część ma tylko jedno miejsce pasujące. 

Dzięki zabawkom Montessori dziecko znacznie silniej wykorzystuje pobudzone i wyostrzone za młodu zmysły. Zabawki te pozwalają mu w pełni wykorzystać swój dziecięcy potencjał, a co za tym idzie posiadają najlepszy z możliwych wpływów na jego rozwój w tak ważnym momencie. Zabawki nie są także ani drogie, ani trudno dostępne, bowiem spotkamy je zarówno w internecie, jak i dobrym sklepie z zabawkami.