You are currently viewing Najlepszy rekuperator do domu

Najlepszy rekuperator do domu

Rekuperatory są głównymi urządzeniami, wchodzącymi w skład nowoczesnych systemów wentylacji. Wymieniają i ogrzewają bowiem powietrze w kanałach wentylacyjnych, do których są podłączone i używane są również do zatrzymywania ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń, w celu zminimalizowania pracy systemów grzewczych.

Rekuperatory powietrza do nowoczesnych systemów wentylacji

rekuperator flexitUżycie rekuperatora znacznie zmniejsza utratę ciepła z wnętrza budynku, więc tym samym obniża w bardzo zauważalny sposób koszty ogrzewania. Urządzenia te mogą być również podłączane do pomp ciepła, i regulować temperaturę powietrza dostarczanego do pomieszczeń. W nowoczesnych systemach wentylacji mechanicznej używane są wyłącznie najlepsze rekuperatory, wykazujące się najwyższą wydajnością i efektywnością pracy. Jednym z polecanych urządzeń jest rekuperator Flexit, jaki często staje się częścią nowoczesnych systemów wentylacji, montowanych w prywatnych domach o każdej powierzchni. Jest to jeden z najwydajniejszych rekuperatorów, mający bardzo wysoki przepływ powietrza, ale również tak samo wysoki poziom odzyskiwania ciepła z usuwanego powietrza, dzięki czemu może błyskawicznie przekazywać je do kanału powietrznego, którym wtłaczane jest przefiltrowane powietrze. Dzięki temu, zapewnia on możliwość utrzymania optymalnej temperatury w pomieszczeniach podłączonych do systemu wentylacyjnego, i zmniejsza obciążenie ogrzewania.

Są przy ty znacznie wydajniejsze niż większość podobnych urządzeń o porównywalnych parametrach. Rekuperatory Flexit są tak rozpowszechnione i popularne, iż dostanie ich jest bardzo łatwe. Często pojawiają się w salonach systemów wentylacji i ogrzewania, oraz w wielu sklepach i marketach budowlanych, mających w ofertach sprzęt do ogrzewania pomieszczeń.