You are currently viewing Budowlany laser do mierzenia odległości

Budowlany laser do mierzenia odległości

Jeszcze do niedawna nie widzieliśmy większej potrzeby by unowocześniać narzędzia pracy. Stosowaliśmy sprawdzony i przetestowany sprzęt, który od dziesiątek lat sprawdzał się równie dobrze, aczkolwiek coraz częściej zauważaliśmy iż nie jest on już wystarczający do wykonywania najbardziej precyzyjnych zadań.

Lasery do pomiarów na placu budowy

laser budowlany krzyżowyPrzestarzałe okazały się zwłaszcza narzędzia pomiarowe, poziomice czy metry, które wbrew pozorom nie były tak dokładne jakbyśmy chcieli. Wiele załóg wprowadzało do użytku znacznie bardziej nowoczesne i precyzyjne urządzenia laserowe, dlatego i my zdecydowaliśmy się na unowocześnienie sprzętu, nie chcąc być w tyle za konkurencją. Do naszego inwentarza w pierwszej kolejności trafił laser budowlany krzyżowy, służący do wykonywania precyzyjnych pomiarów odchylenia od poziomu oraz odległości od wybranego miejsca. Zastępował on więc standardowe miarki i olejowe poziomice, a od obydwóch tych narzędzi był znacznie bardziej dokładny. Jego zasięg skuteczny wynosił przeszło dwanaście metrów, a dzięki laserom pomiarowym mógł on również mierzyć kąt odchylenia ścian, nachylenie podłoża, czy odległość i kąt ściany przeciwległej, oraz wiele innych wartości, które używane były przez nas podczas pracy. Miał on również ogromną dokładność, o wiele większą niż podobne urządzenia o porównywalnych parametrach.

Nie było to co prawda najtańsze urządzenie, aczkolwiek podczas wyboru sprzętu zdecydowaliśmy się na najlepsze dostępne wyposażenie, które oczywiście z racji wysokiej jakości było nieco droższe niż przeciętny laser pomiarowych, aczkolwiek od takowego znacznie lepsze. Ułatwiło ono wykonywanie najbardziej precyzyjnych czynności na budowie na tyle, iż stare wyposażenie pomiarowe nie jest już przez nas wykorzystywane.