You are currently viewing Skuteczna instalacja odgromowa

Skuteczna instalacja odgromowa

Podczas burzy, trafienie pioruna w budynek jest bardzo prawdopodobne, szczególnie jeżeli znajduje się on z dala od innych zabudowań czy wysokich drzew. Poniekąd to łatwy cel dla pioruna, ale tylko wtedy, kiedy nie posiada odpowiedniego zabezpieczenia.

Czy instalacja odgromowa jest konieczna?

instalacje odgromowe BydgoszczMogłoby się wydawać, że w domu jesteśmy bezpieczni i nic nam nie grozi, ale jednak wcale tak nie jest. Z pewnością może nam zagrozić powódź, jeżeli mieszkamy blisko rzeki, ale może też trafić w nasz dom piorun, który spowoduje znaczne szkody. W najgorszym przypadku, uderzenie pioruna może spowodować pożar, a w najlepszym jedynie spalenie kilku urządzeń elektrycznych, które akurat były podpięte do gniazdka zasilającego. Szczególnie zagrożone w czasie wyładowań atmosferycznych są budynki stojące na uboczach, gdzie nie ma w pobliżu innych zabudowań ani wysokich drzew. Taki obiekt powinien mieć instalacje odgromowe Bydgoszcz jest miastem, w który bez kłopotu znajdziemy firmę zajmującą się montażem takich zabezpieczeń. Obecnie nie istnieje inna metoda, która skutecznie zabezpieczy nieruchomości przed uszkodzeniami w trakcie wyładowań atmosferycznych, dlatego warto wykonać taką instalację. Jej montaż zajmuje zaledwie jeden dzień, przy założeniu, że wykona ją profesjonalna firma usługowa. Dobrze zamontowana instalacja z uziemieniami, będzie nam gwarantować całkowite bezpieczeństwo, nawet jeżeli się zdarzy, że piorun uderzy w nasz dom, to zostanie on przekierowany do ziemi i nie spowoduje żadnych strat.

Prawo budowlane nic nie mówi na temat obowiązku instalacji odgromowej, dlatego też jest montaż jest kwestią wyboru właściciela budynku. Koszt takiej instalacji waha się od pięciuset do nawet trzech tysięcy złotych w zależności od wielkości budynku.