You are currently viewing Najlepsza sucha karma dla psa

Najlepsza sucha karma dla psa

Mój ukochany pies Gałgan ma już cztery lata. Jest to uroczy kundelek, który ma zadziorny charakter i jest psem dość wybrednym. W szczególności jeżeli chodzi o jedzenie. Przykładowo, lubi on karmę suchą bardziej niż karmę w postaci mokrego mięsa. Jako odpowiedzialna właścicielka staram się kupować mu zawsze jedzenie dobrej jakości.

Sucha karma nie może zawierać dużo zbóż

karmy suche dla psówGałgan kocha swoje chrupki. Mimo tego co jakiś czas zmienia się jego gust i muszę zacząć podawać mu inny smak karmy albo najlepiej jedzenie zupełnie innego producenta niż wcześniej. Niestety karmy suche dla psów często nie mają dobrego składu, więc znalezienie czegoś odpowiedniego zawsze zajmuje mi trochę czasu. Psy powinny spożywać suche karmy z dużą zawartością mięsa i z dodatkami w postaci warzyw, owoców oraz zbóż. Trzeba jednak pilnować by karma nie miała za dużo składników innych niż mięso, ponieważ jest to dla psa po prostu niezdrowe. Konsystencja chrupek też jest ważna. Jeżeli karma jest za twarda to pies może nie być w stanie dokładnie jej pogryźć. Przez to, że mój pies nie przepada za karmą mokrą to dbam o to by pił on codziennie odpowiednią ilość wody. Nawodnienie organizmu każdego zwierzaka jest bardzo ważne. Właściciele psów i kotów, które spożywają głównie suchą karmę muszą naprawdę zwracać uwagę na takie drobne szczegóły.

Mimo tego, że mój zwierzak lubi ciągłe zmiany w swoim żywieniu to udaje mi się sprostać jego oczekiwaniom. Mam kilka prawdziwych hitów jeżeli chodzi o karmę suchą dla psów, ale cały czas poszukuję nowych smaków dla Gałgana. Wiem, że najlepsza karma sucha to taka, która ma dobry skład i zapach. Pies nie zdaje sobie sprawy jakie składniki odżywcze znajdują się w jego jedzeniu i czy są dla niego zdrowe. To my musimy o to dbać.