You are currently viewing Zadbaj o zdrowie swojego pupila

Zadbaj o zdrowie swojego pupila

Pradawne powiedzenie mówi, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. A w jaki sposób właściciele psów dbają o zdrowie swoich pupili? Czy karma sucha dla psa może zapewnić mu prawidłowy rozwój? Wiele zależy od tego, czy dokonamy dobrego wyboru i zdobędziemy w tej kwestii należytą wiedzę.

Jaką karmę suchą wybrałby Twój pies?

karma sucha dla psaOdpowiedzialny właściciel jest świadomy tego, że zbilansowana dieta, choć czasem tak trudna do utrzymania, to klucz do sukcesu by móc cieszyć się dobrym zdrowiem swojego psa. Niezmiernie istotną kwestią jest to, by zwierzę otrzymywało codziennie odpowiednią ilość makroelementów i witamin. Wielu właścicieli karmi swoich pupili resztkami domowych posiłków. Nie zawsze jest to dobry pomysł, jeśli stanowi jedyny i główny sposób żywienia. Posiłki, które spożywane są przez ludzi w większości zawierają dużą ilość cukru i przyprawy, które niekorzystnie wpływają na organizm zwierząt, a czasem mogą prowadzić do zatrucia. Należy przy tym zapewnić odpowiednie proporcje białek, tłuszczy, węglowodanów. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić swojemu psu odpowiedniej ilości składników odżywczych pomocna może się okazać karma sucha dla psów. Odpowiednio dobrana do jego potrzeb oraz uzupełniona dość sporą ilością wody niewątpliwie wyjdzie mu na dobre. Polecam wybierać te suche karmy dla psów, które nie zawierają substancji chemicznych, a barwione są jedynie naturalnie. 

Odpowiednie żywienie psów jest kwestią skomplikowaną, ale wypracowanie jednego, korzystnego schematu spowoduje efekty na lata. Zapewne, przy wyborze karmy suchej dla psa, jak i w wielu innych przypadkach, trzeba będzie się posłużyć metodą prób i błędów, uwzględniając przy tym także gust swojego pupila oraz możliwości finansowe swojego portfela. Warto jednak dodać, że jest to zadanie warte wysiłku.