Postanowiłem, że sprzedam lub wynajmę mieszkanie w Krakowie

Od lat mieszkałem na terenie dużego miasta. Tak ukończyłem studia i próbowałem rozpocząć samodzielne życie. Moi rodzice odeszli we wczesnym wieku i odziedziczyłem po nich cenną nieruchomość. Dzięki temu mogłem jakoś się utrzymać co było dla mnie motywacją do dalszej nauki.

Wolę sprzedać niż wynająć mieszkanie

mieszkania do wynajęcia w KrakowieMiałem swoje plany. Pewnego dnia dowiedziałem się, że jest dla mnie bardzo interesująca praca w Krakowie. Mogłem realizować się jako komornik i współpracować z ważnymi urzędami. Taka ścieżka kariery dawała mi szerokie możliwości. W rodzinnej miejscowości mógłbym tylko o tym pomarzyć. Wtedy postanowiłem, że wyremontuję i sprzedam mieszkanie. To była moja jedyna cenna posiadłość, a ja chciałem osiedlić się w Krakowie. Nie potrzebowałem żadnych luksusowych warunków. Jednak czekało mnie bardzo dużo pracy, ponieważ wcześniej trzeba było zająć się wywozem rzeczy oraz odświeżaniem pomieszczeń. Nawet nowy kolor ścian i małe naprawy wymagały czasu. Ja nie chciałem tego zlecić żadnej firmie remontowej, ponieważ bałem się, że coś zepsują. Wszystko miałem zrobić samodzielnie. Wcześniej kolega opowiedział mi, że mieszkanie dwupokojowe na wynajem Kraków są również dobrym sposobem na zarobek. Ja nie chciałem się w to bawić ze względu na dużą odległość. W razie jakiś problemów nie miałbym możliwości natychmiastowego przyjazdu. Czasami zdarzali się ludzie, którzy nie byli dobrymi mieszkańcami i trzeba by było w jakiś sposób interweniować.

Moja praca w Krakowie miała być bardzo ambitna i wątpiłem, że starczy mi czasu na nagłe wyjazdy. Na dodatek mogłem zostać w jakiś sposób okradziony. Nie chciałem angażować się w coś tak dla mnie nie pewnego.