You are currently viewing Jak zostać radcą prawnym?

Jak zostać radcą prawnym?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie kierunki studiów na polskich uczelniach dają najwięcej perspektyw? Być może stoicie przed wyborem studiów lub pragniecie doradzić w tej kwestii swoim pociechom? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od tego, co kto lubi robić i jaki ma pomysł na siebie, nie da się jednak ukryć, że niektóre kierunki cieszą się wyjątkowym powodzeniem.

Zawód radcy prawnego atrakcyjny dla młodych

radca prawny tarnówJuż od wielu lat w czołówce najbardziej popularnych kierunków studiów na polskich uczelniach znajduje się medycyna, psychologia, prawo czy finanse. Absolwenci prawa mogą podjąć pracę w kancelarii, urzędzie, instytucji publicznej, prywatnej firmie lub też złożyć dokumenty na aplikację, po której ukończeniu zostają sędziami, notariuszami czy też adwokatami. Jedną  popularniejszych prawniczych aplikacji w ostatnich latach jest radca prawny. Ten prawniczy zawód daje stosunkowo dużo możliwości, gdyż radca może być zatrudniony na etacie, a także prowadzić własną działalność gospodarczą. Radcy prawni pomagają klientom w załatwianiu ich spraw, mogą też reprezentować ich w sądzie oraz przed innymi organami. Jeśli chcielibyśmy skonsultować się w naszej sprawie i potrzebny nam jest dobry radca prawny Tarnów jest miastem, gdzie z pewnością znajdziemy specjalistę dla nas. Praktykuje tam wielu doświadczonych radców, którzy przyjmują klientów w swoich kancelariach i doradzają im w różnych kwestiach.

Radca prawny to zawód stosunkowo nowy, cieszący się jednak sporym zainteresowaniem ze strony absolwentów prawa. By go wykonywać, musimy ukończyć specjalną aplikację i zdać egzamin. Następnie można otworzyć własną kancelarię lub zatrudnić się w firmie, by pomagać swoim klientom w załatwianiu spraw z zakresu różnych gałęzi prawa.