You are currently viewing Adwokaci z Białegostoku prowadzący sprawy spadkowe

Adwokaci z Białegostoku prowadzący sprawy spadkowe

Sprawy o dziedziczenie oraz dotyczące spadków bardzo często budzą niemałe kontrowersje wśród członków rodziny. Otrzymane w spadku pieniądze, pojazdy czy nieruchomości mogą doprowadzić do konfliktów, które doprowadzają bliskich do walki na drodze sądowej. W takich przypadkach dobrze podjąć współpracę z doświadczonym prawnikiem, który będzie nas reprezentował na każdym etapie prowadzonej sprawy.

Kancelaria od spraw spadkowych 

kancelaria od spadków z białegostokuPrzede wszystkim należy skupić się na wyszukaniu kancelarii, która specjalizuje się w prawie spadkowym. Niestety w wielu przypadkach rodzina nie jest w stanie porozumieć się w kwestii podziału spadku i jedyną opcją jest skierowanie sprawy do sądu. Oczywiście adwokaci zwykle próbują jeszcze załatwić wszystko polubownie w trakcie prowadzonych mediacji pomiędzy stronami, ale często bliscy są tak zawzięci, że wolą stracić niż oddać część majątku innym członkom rodziny. W takich sytuacjach pomocna może okazać się kancelaria od spadków z Białegostoku, która prowadziła już sporo takich rodzinnych spraw. Najczęściej do konfliktu dochodzi w sytuacji, gdy jeden ze spadkobierców zajmuje daną nieruchomość i równocześnie nie chce lub nie jest w stanie spłacić pozostałych. Wtedy sprawa trafia do sądu, który zasądza o spłacie wszystkich współwłaścicieli nieruchomości w całości lub określonych ratach lub też wystawia nieruchomość na sprzedaż w licytacji komorniczej.

Takie rozwiązanie jest mało korzystne, ponieważ znacznie wyższą cenę za sprzedaż można osiągnąć wystawiając mieszkanie czy dom na rynku samodzielnie lub we współpracy z pośrednikiem nieruchomości. Ale niestety mimo straty może okazać się, że to tak naprawdę jedyny sposób, aby odzyskać cokolwiek z odziedziczonego budynku. Niestety pójście do sądu z pewnością mocno wpłynie na relacje rodzinne.