You are currently viewing Duża wytrzymałość płyt poliwęglanowych

Duża wytrzymałość płyt poliwęglanowych

W wielu branżach używa się obecnie materiałów wykonywanych z tworzyw sztucznych. Jeszcze nie tak dawno temu nie wyobrażano sobie stworzenia szklarni bez szyb lub przezroczystej folii. Teraz dużym zainteresowaniem cieszą się panele wykonane z poliwęglanu. Są one wykorzystywane nie tylko w ogrodnictwie do budowy szklarni, ale również w wielu innych branżach.

Możliwości zastosowania płyt z poliwęglanu

poliwęglan komorowy 10mmZ poliwęglanu można stworzyć doskonałe świetliki dachowe, czyli elementu wpuszczające do wnętrza pomieszczeń światło słoneczne. Oprócz tego możliwe jest też wykonanie z poliwęglanu sufitów podwieszanych, które są idealną formą aranżacji i ozdoby nowoczesnych wnętrz. Przezroczyste panele poliwęglanowe przepuszczają światło i robią to tylko nieco gorzej niż szkło. Mają za to wiele innych zalet, którymi przewyższają nie tylko szkło, ale też wiele innych materiałów budowlanych. Taki poliwęglan komorowy 10mm to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ jego wytrzymałość jest naprawdę duża. Wystarczy wspomnieć o tym, że poliwęglan porównywany jest do aluminium pod względem wytrzymałości. Materiał ten nie zostanie uszkodzony nawet wtedy, gdy dojdzie do uderzenia mechanicznego. Ciekawe jest także to, że poliwęglan komorowy jest dość elastyczny, dlatego można wyginać go w łuki i inne kształty. Płyty poliwęglanowe można kupić praktycznie w każdym rozmiarze. Wystarczy zapoznać się z ofertą producenta, by wybrać coś dla siebie.

Rzadko zdarza się tak, że klient musi później przycinać płytę. Jeśli ktoś wie, jakich wymiarów potrzebuje, to na pewno znajdzie takie płyty w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Poliwęglan sprawdza się dobrze również w dekoracji wnętrz. Właśnie dlatego płyty z poliwęglanu są nie tylko przezroczyste, ale również sprzedaje się je w wielu odmianach kolorystycznych.