You are currently viewing Dobry jakościowo falownik

Dobry jakościowo falownik

Panele fotowoltaiczne już od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Przede wszystkim pozwalają one na obniżenie rachunków za prąd, ponieważ jest on pozyskiwany z paneli solarnych.

Jaką moc powinien mieć falownik?

hoymiles falownikiZ pewnością pozyskiwanie energii ze słońca jest znacznie lepsze niż kupowanie go z elektrowni, ponieważ jest to ekologiczne źródło. Teoretycznie panele słoneczne można zamontować na każdym budynku z płaskim czy spadzistym dachem, a nawet na trawniku. Dzisiejsze modele są na tyle różnorodne, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Przy wyborze paneli, trzeba pamiętać o dobrze dobranym inwerterze, gdyż stanowi on serce całej instalacji fotowoltaicznej. To małe urządzenie o niepozornej budowie, spełnia bardzo ważną funkcję – przemienia prąd stały w prąd zmienny. Dzięki temu jest możliwe korzystanie z energii słonecznej. Na rynku jest dostępnych wiele modeli inwerterów o różnej mocy, ale godne polecenia są Hoymiles falowniki o niewielkich rozmiarach, pasujące do każdej instalacji. Liczy się nie tylko ich moc, ale także niezawodność i klasa ochronności. Im lepszej jakości jest falownik, tym wydajniej będzie pracować instalacja solarna. Trzeba zaznaczyć, że falownik będzie pracować nieprzerwanie na najwyższych obrotach, aby zapewnić stały dostęp energii elektrycznej. Jeżeli ulegnie on awarii, to nastąpi przerwa w dostępie prądu. Dlatego też warto wybierać takie falowniki jak firmy Hoymiles, ponieważ zapewniają one bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Przeważnie kompletna instalacja fotowoltaiczna zawiera w zestawie falownik, ale w razie jego uszkodzenia, konieczny będzie nowy model. Można wtedy postawić na mikroinwerter o dużej mocy i wysokiej niezawodności marki Hoymiles, które kupimy już za około 1500 zł.