You are currently viewing Do czego służy stół koktajlowy?

Do czego służy stół koktajlowy?

Dobra organizacja przyjęcia koktajlowego jest ważna, by goście byli zadowoleni. Trzeba więc pamiętać o wielu aspektach. Przede wszystkim o stołach koktajlowych, na których umieszczane są przystawki, napoje i przy których gromadzą się goście. Często jest to także pierwsza rzecz, którą zobaczą, gdy wejdą na salę. 

Dobór stołu na przyjęcie koktajlowe

koktajlowe stołyPrzyjęcie koktajlowe zaczyna się zwykle między 16 a 18 i kończy mniej więcej dwie godziny później. Jest to rodzaj spotkania, które wyróżnia się półoficjalną atmosferą, na którym obowiązuje określony styl ubioru oraz na którym goście nie siedzą przy stolikach, a stoją. Dlatego wybierając koktajlowe stoły trzeba zwrócić uwagę na to, by były one nie tylko odpowiednio duże, by mieściły przekąski oraz napoje alkoholowe, ale także muszą mieć one dobrą wysokość, by nie sięgały gościom zbyt nisko. Nie powinny być także zbyt ciężkie, by po przyjęciu móc je spokojnie przenieść. Ich waga powinna być jednak na tyle odpowiednia, by nie przewróciły się od delikatnego pchnięcia. Zwykle wybiera się okrągłe blaty, które wyglądają bardzo stylowo i doskonale wpasowują się do każdego wnętrza. Zdobi się je obrusami, na których umieszcza się kwiaty oraz naczynia z przekąskami. Wszystko wygląda stylowo i komponuje się odpowiednio. Często organizatorzy stawiają na pastelowe barwy ozdób, lecz nie trzeba bać się wzorów – ważne, by wszystko było ze sobą spójne. Dobrze, jeśli będzie obowiązywał jakiś motyw. Dzięki temu stroje gości także będą dopasowane do wystroju. 

Wybierając stół koktajlowy, musimy pamiętać, żeby był on przede wszystkim wizytówką przyjęcia. To przy nim staną goście i będą rozkoszować się przekąskami oraz napojami. Chcąc zadbać o ich komfort oraz mieć pewność, że spełnimy ich wymagania, wybierzmy odpowiednie dekoracje oraz wysokość stołów, by móc ze spokojem obserwować, jak zawierają się nowe przyjaźnie.