You are currently viewing Kasa fiskalna a płatności kartami

Kasa fiskalna a płatności kartami

 

Firmy, które oferują sprzedaż produktów czy usług, używają kas fiskalnych do dokumentowania swojej sprzedaży. Klienci otrzymują paragony, które są potwierdzeniem zawarcia transakcji. Kas używają również lekarze, którzy coraz częściej decydują się na wręczanie swoim klientom paragonów. Za kilka miesięcy obowiązkowe będą kasy z funkcją terminala płatniczego.

Połączenie kasy fiskalnej z terminalem

kasa fiskalna dla lekarzyTerminali do płatności kartami jest wokół nas coraz więcej. Płacenie kartą jest już tak popularne, że coraz trudniej znaleźć klientów z gotówką. Te trendy w płatnościach dostrzegają również lekarze i to bez względu na specjalizację. Lekarze określonych specjalizacji powinni posiadać też kasy fiskalne. Dobra kasa fiskalna dla lekarzy nie różni się zupełnie niczym od tej, którą możemy zobaczyć w pobliskim sklepie. Może jedynie jest trochę mniejsza, no bo lekarz ma do zaoferowania co najwyżej kilka usług medycznych. Dzisiaj można też pójść o krok do przodu. Można z łatwością połączyć fiskalizację transakcji i wydawanie pacjentom paragonów z umożliwieniem im płatności kartami. Lada chwila pojawią się urządzenia dualne, które będą zarówno kasą fiskalną jak i terminalem płatniczym. Dla takich działalności jak lekarze będzie to duże ułatwienie. Chociażby w przypadku wizyt domowych. Będzie można mieć przy sobie jedno urządzenie niewielkich rozmiarów. Pacjent korzystający z wizyty lekarskiej będzie mógł otrzymać od lekarza paragon i jednocześnie zapłacić za wizytę kartą.

Większość lekarzy korzysta dzisiaj z kas fiskalnych dokumentując swoją sprzedaż usług medycznych. Niewielu jednak umożliwia pacjentom płacenie kartą za wizytę. Za niedługo może się to zmienić bo dostępne będą kasy fiskalne połączone z terminalem. To będzie rozwiązanie na miarę naszych czasów.