You are currently viewing Ciepłe schody strychowe

Ciepłe schody strychowe

 

Na każdy strych muszą prowadzić schody. Niegdyś strychy służyły wyłącznie przechowywaniu różnego rodzaju staroci. Wynoszono tam rzeczy, które nie były już potrzebne, a których żal było wyrzucić lub po prostu odkładano to zadanie na później. Dziś jednak strychy się ociepla i oddaje do użytku. Stąd też potrzebne są schody strychowe. A więcej na ten temat w krótkim tekście poniżej.

Kilka słów o schodach strychowych

schody strychowe ciepłeJak już wspomniano w tym krótkim wstępie w tekście powyżej. Dzisiaj często niegdysiejsze strychy zmienia się na mieszkalne poddasza. Szkoda bowiem marnować dobrą przestrzeń na nikomu niepotrzebne graty. Oczywiście taki strych potrzebuje wielu niezbędnych zmian, by doprowadzić go do stanu jako takiej używalności. Po pierwsze, zwykle trzeba tam pociągnąć ogrzewanie i wodę (jeśli ma być tam łazienka). Poza tym, niezbędne jest odpowiednie ocieplenie. Jak wiemy, strychy często są dość zimne, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Potrzebne są również schody strychowe ciepłe i solidne. To bardzo ważne, jeśli mieszkanie na takim strychu ma być przyjemne. Jeśli mimo wszystko schody drewniane wciąż nie są zbyt ciepłe, możemy pomyśleć nad tym, by zamontować na nich specjalne, schodowe dywaniki. Dzięki nim schodzenie czy wchodzenie po śliskich schodach będzie bezpieczniejsze, no i oczywiście będzie nam cieplej w stopy. To idealne rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci, które są nazbyt ruchliwe.

Jak widzimy,  ciepłe schody strychowe to bardzo ważna rzecz. Najlepiej jednak pomyśleć o tym, by nie tylko drewno było solidne i ciepłe, lecz by schody były bezpieczne. Warto więc zadbać oto, by na każdym stopniu zamontowane były specjalne dywaniki, dzięki którym wchodzenie i schodzenie po schodach będzie całkowicie ciepłe i bezpieczne.