Zastosowanie dekoracyjnych osłon na grzejniki może nie tylko pomóc w zmianie wystroju pomieszczenia, ale również zabezpieczyć kaloryfery przed wypadkami z udziałem dzieci. Wykonane z trwałego materiału osłony przyniosą wiele korzyści w kwestii estetyki wystroju bez zmniejszania funkcjonalności systemu grzewczego.
Zalety osłon na grzejniki
Decydując się na wybór osłon na grzejniki lub inaczej maskownic warto zwrócić uwagę na ich rodzaje i to w jaki sposób będą się prezentować w pomieszczeniu. Ręcznie wykonane osłony na grzejniki w idealny sposób dopełniają już gotowe wnętrza, ponieważ są one do nich dopasowane. Wykonane są z drewna, szkła lub z trwałego ekologicznego materiału MDF osłony mogą mieć różne wzory oraz kolory, które pasują zarówno do eleganckich salonów, jak i kolorowych pokojów dla dzieci. Skoro mowa o maluchach, warto pamiętać, że kaloryfery są dla nich zwykle bardzo niebezpieczne. Tutaj też idealnie sprawdzą się osłony na grzejniki, które ochronią dzieci przed uderzeniem się w żeliwną część. Stosowanie maskownic nie grozi zmniejszeniu skuteczności systemu grzewczego. Jeżeli kaloryfer grzeje bardzo intensywnie, to może być to mniej odczuwalne, lecz przy mniejszych poziomach ciepła, komfort w pomieszczeniu jest zachowany na długi czas. Najlepsze są oczywiście osłony wykonane ręcznie, które będą dopasowane zarówno do odległości kaloryfera od ściany, dodatkowych zaworów i ogólnej wielkości grzejnika.
W pomieszczeniach, w których grzejniki wyglądają nieestetycznie lub zagrażają dzieciom warto jest zastanowić się nad zastosowaniem osłon na grzejniki. Spełniają one w pełni swoją rolę jako dodatek estetyczny, który ręcznie wykonany sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu, mebli czy kolorów ścian.