You are currently viewing Bezpieczne siedzisko dla psa do auta

Bezpieczne siedzisko dla psa do auta

Kiedyś psy trzymano na łańcuchach lub w zagrodach, ich zadaniem zwykle było pilnowanie posesji i ostrzeganie właściciela przed zbliżającymi się ,,obcymi”. Współcześnie czworonogi stały się naszymi towarzyszami: zabieramy je na wakacje, do pracy, są z nami cały czas. Dbamy o ich zdrowie, wygodę, a także bezpieczeństwo – zwłaszcza podczas podróży samochodem.

Bezpieczne, samochodowe siedziska dla czworonogów

siedzisko dla psa do autaŚwiadomość ludzi jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom rodziny podczas jazdy autem jest coraz większa. Dorośli zapinają pasy, a dzieciom kupuje się specjalne foteliki. Zwierzęta natomiast bywały przewożone w klatkach lub w bagażnikach, dzisiaj ich bezpieczeństwo też jest ważne – tak samo jak ludzi. Nikogo już chyba nie dziwi siedzisko dla psa do auta na tylnych lub przednich siedzeniach. Takiego siedziska raczej nie dostaniemy w markecie, ale w dobrze wyposażonym sklepie zoologicznym na pewno. W trakcie kolizji psie siedziska mogą uratować życie naszego pupila – zapobiegną np. wypadnięciu psa przez okno. Co więcej, zapewniają też wygodną podróż, a to jest istotne jeżeli piesek spędza w samochodzie dłuższy czas. Każdy pies uwielbia patrzeć przez okno podczas jazdy, większe psy dosięgają do szyby, a mniejsze takie jak np. sznaucery miniatury, mogą mieć problem. Dzięki podwyższanemu siedzisku kłopot sam się rozwiązuje, bo dodatkowe centymetry zapewniają dostęp do okna.

Podsumowując, każdy właściciel psa, który podróżuje wraz ze swoim pupilem powinien zadbać o jego wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy. Aby to zrobić konieczny jest zakup siedziska samochodowego dla psa, najlepiej z dodatkowym zapięciem do pasów. Psie siedzisko musi być odpowiednio dobrane do wielkości psa, żeby spełniało swoje funkcje.