You are currently viewing Bawełniane kokony Minky

Bawełniane kokony Minky

Noworodki potrzebują ciepła, bliskości i miłości, aby poczuć się bezpiecznie. Ponieważ zaraz po urodzeniu, układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze w pełni wykształcony, to naraża malucha na niekontrolowane ruchu rączek i nóżek, nad którymi nie umie jeszcze panować. Aby mu pomóc w takich chwilach, rodzice ciasno zawijają je w beciki.

Do czego służy kokon bawełniany?

kokony minky bawełnaW chwili urodzenia dziecka, rodzice muszą mieć skompletowaną wyprawkę, w której nie zabraknie ubranek, łóżeczka, wózka, butelek czy rożka do zawijania niemowlaka. Ostatnio popularne się stały kokony Minky bawełna jest dominującym materiałem, z którego są uszyte. Brzegi kokona są wypełnione hipoalergiczną pianką, która zabezpiecza maluszka przed przemieszczaniem i tworzy ciasną przestrzeń, w której się on czuje najlepiej. Spód jest wyścielony miękkim materacem obszytym tkaniną bawełnianą. Na dole kokon jest wiązany na ściągaczu, który można dowolnie regulować i zwiększać wewnętrzną przestrzeń do leżenia. Na takim materacyku dziecko może spać, bawić się, albo po prostu spędzać czas, kiedy rodzice są zajęci. Możemy go włożyć do wózka, aby zwiększyć dziecku komfort leżenia, położyć na łóżku, a w nim maluszka, który będzie zabezpieczony przed upadkiem, albo na podłodze na macie. Kokony, zewnętrzny materiał mają bardzo przyjemny w dotyku i całe mogą być prane w pralce. Niektóre modele posiadają w zestawie specjalną poduszkę w kształcie motylka, która idealnie podpiera główkę dziecka i zwiększa jego kąt widzenia.

Poza rożkiem, czy becikiem, w którym będziemy trzymać dziecko, warto mieć kokon, w którym możemy go spokojnie położyć na łóżku nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Posiadają one uniwersalny rozmiar i można je używać dla dzieci w wieku od urodzenia do nawet roku, ponieważ posiadają one regulację szerokości i długości.